راهنمای ثبت نام کنکور

سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org

کلیه فرآیندهای ثبت نام کنکور شامل پرداخت هزینه، تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری مدارک، به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org انجام می شود. داوطلبان کلیه گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، زبان و هنر که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند، باید در زمان تعیین شده به پایگاه اطلاع رسانی سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایند و فرم تقاضانامه سنجش را تکمیل کنند.

سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org
سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org

سایت ثبت نام کنکور سراسری

سازمان سنجش کشور مسئول برگزاری کنکور سراسری می باشد و لازم است متقاضیان در زمان تعیین شده به سایت ثبت نام کنکور سراسری به نشانی sanjesh.prg مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند. ثبت نام کنکور سراسری 1401 از تاریخ 10 بهمن آغاز می شود و تا تاریخ 17 بهمن ماه 1401 ادامه دارد. کلیه متقاضیان در بازه تعیین شده لازم است به سایت سنجش مراجعه نموده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور و دریافت شماره سریال 12 رقمی فرم مربوطه را در سایت سنجش تکمیل کنند.

” برای ورود به سایت سازمان سنجش جهت ثبت نام کنکور سال 1401 اینجا را کلیک کنید. “

کلیه فرآیندهای ثبت نام آزمون سراسری، پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت سریال ثبت نام، بارگذاری مدارک و تکمیل فرم ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه سنجش انجام می شود. (ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری و آزاد به صورت همزمان از طریق سامانه سنجش می باشد.)

sanjesh.org

نشانی سایت ثبت نام آزمون سراسری، sanjesh.org می باشد. پس از اعلام زمان ثبت نام کنکور سراسری کلیه متقاضیان هر یک از گروه های آزمایشی با آگاهی از شرایط و ضوابط لازم است نسبت به تهیه مدارک کنکور سراسری اقدام نموده و با مراجعه به سایت sanjesh.org ثبت نام خود را انجام دهند. در ضمن، اعلام نتایج اولیه و اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه های سراسری نیز از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می‌شود.

ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org

راهنمای ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org و تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری به صورت تصویری در ادامه بیان شده است. ثبت نام دانشگاه های دوره روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان, شهریه پرداز، غیرانتفاعی، پیام نور و دانشگاه آزاد در زمان مقرر از طریق سایت مذکور انجام خواهد گرفت. برای ورود به سایت سنجش و ثبت نام کنکور، لازم به صورت زیر عمل کنید:

پس از ورود به صفحه اصلی درگاه اطلاع رسانی سنجش sanjesh.org، با استفاده از روش های زیر، می توانید وارد صفحه ثبت نام کنکور سراسری شوید:

✔️مسیر اول: از طریق ستون سمت چپ (دسترسی سریع).

✔️مسیر دوم: از طریق ستون های رنگی سمت راست (انتخاب گزینه سراسری)

✔️مسیر سوم : در صفحه اصلی سایت سنجش، در ستون وسط، ردیف سراسری را پیدا کنید و بر روی گزینه “لینک ثبت نام کنکور سراسری” کلیک کنید.

مسیر ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری

ورود به صفحه اصلی ثبت نام کنکور سراسری و تکمیل فرم ثبت نام کنکور، نیازمند پرداخت هزینه و دریافت شماره سریال کارت اعتباری می باشد.

برای ورود به سایت سازمان سنجش کشور، اینجا کلیک کنید.

اطلاعات لازم برای ورود به سایت ثبت نام کنکور

از جمله اطلاعات لازم برای ورود به سایت ثبت نام کنکور سراسری و درج اطلاعات ثبت نامی، شماره سریال 12 رقمی می باشد. برای دریافت شماره سریال 12 رقمی سنجش، باید در ابتدا هزینه ثبت نام آزمون سراسری را به صورت اینترنتی پرداخت کرده و سپس کد مربوطه را دریافت کنید پس از آن با مراجعه به صفحه اصلی، می توانید فرم ثبت نام را تکمیل کنید.

اطلاعات لازم برای ورود به سایت ثبت نام کنکور
اطلاعات لازم برای ورود به سایت ثبت نام کنکور

مراحل ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش

به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان، مراحل ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش در ادامه بیان شده است. توجه داشته باشید، ثبت نام شما زمانی به پایان می رسد، که در انتها کد پیگیری و شماره پرونده 7 رقمی را دریافت کرده باشید. مراحل ثبت نام آزمون سراسری در سایت sanjesh به صورت زیر است:

  • مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org
  • انتخاب لینک فعال ثبت نام کنکور سراسری
  • پرداخت هزینه و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام
  • ورود به صفحه اصلی سایت سنجش و درج اطلاعات خواسته شده
  • تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی و تایید اطلاعات
  • دریافت کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی

پس از تایید اطلاعات، کد رهگیری 16 رقمی برای شما نمایش داده می شود که لازم است این کد و شماره پرونده را، تا پایان مراحل آزمون نزد خود نگهداری کنید.

جمع بندی

تنها سایت رسمی ثبت نام کنکور سراسری، سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org می باشد. کلیه متقاضیان لازم است با آگاهی از شرایط و ضوابط در زمان تعیین شده به سایت سنجش مراجعه نموده و نام نویسی خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. در صورت هرگونه ابهام در رابطه با سایت ثبت نام آزمون سراسری، می توانید سوالات خود را در بخش کامنت برای ما ارسال کنید.


سوالات متداول

نشانی سایت ثبت نام کنکور سراسری چیست؟

سایت ثبت نام کنکور سراسری سایت سنجش به نشانی sanjesh.org می باشد.

سایت ثبت نام دانشگاه آزاد چیست؟

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می شود.

برای پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری به چه سایتی مراجعه کنیم؟

کلیه مراحل ثبت نام کنکور سراسری از جمله پرداخت هزینه ثبت نام، به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

میانگین امتیاز 0 / 5. جمع امتیاز 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. دوست عزیز سامانه ثبت نام کنکور سراسری 1401 از تاریخ 10 بهمن آغاز می شود و تا تاریخ 17 بهمن ماه 1401 ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا