تیزهوشان نهم به دهم

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401

هر سال متقاضیان بسیاری برای ورود به مدارس تیزهوشان در آزمون استعدادهای درخشان نهم به دهم شرکت می‌کنند، اما به دلیل شناخت ناکافی دانش آموزان از سوالات آزمون تیزهوشان در آزمون نتیجه مطلوبی کسب نمی‌کنند. اگر دانش آموزان با نمونه سوال‌های آزمون تیزهوشان نهم به دهم آشنا باشند و سرعت بالایی در حل مسائل داشته باشند قطعا در آزمون استعدادهای درخشان پذیرفته خواهند شد.
در ادامه مقاله به بررسی سوالات آزمون سال‌های گذشته می‌پردازیم.

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401
سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1401

سوالات تیزهوشان نهم به دهم

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم دارای دو دفترچه سوال استعدادهای تحصیلی و استعدادهای تحلیلی می‌باشد، دانش آموزان برای ثبت نام آزمون تیزهوشان باید از طریق سایت استعدادهای درخشان نهم به دهم به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir اقدام کنند.
دانش آموزان برای موفقیت در آزمون باید از بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم برای کسب امتیاز قبولی استفاده نمایند. آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم سالی یکبار به صورت هماهنگ کشوری در موعد مقرر برگزار می‌شود.

دفترچه سوالات آزمون از سال ۹۹-۱۴۰۰ به دو دفترچه آزمون تقسیم شد. سوالات استعداد تحلیلی آزمون تیزهوشان نهم به دهم شامل 50 سوال با حداکثر زمان پاسخگویی 50 دقیقه، و سوالات استعدادهای تحصیلی در آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم شامل 50 سوال از پایه تحصیلی هشتم و نهم با زمان پاسخگویی 70 دقیقه می‌باشد.

در آزمون تیزهوشان نهم به دهم، پاسخ صحیح دارای 3 امتیاز مثبت و پاسخ غلط دارای 1 امتیاز منفی می‌باشد.

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم
سال تحصیلی دفترچه سوالات استعداد تحصیلی دفترچه سوالات آزمون استعداد تحلیلی پاسخنامه
۱۴۰۰-۱۴۰۱ دفترچه سوالات تیزهوشان دهم-استعداد تحصیلی دفترچه سوالات تیزهوشان دهم-استعداد تحلیلی پاسخنامه سوالات تیزهوشان دهم
۱۴۰۱-۱۴۰۲ دفترچه سوالات تیزهوشان دهم-استعداد تحصیلی

(به محض انتشار، دفترچه سوالات تیزهوشان دهم در این مقاله بارگذاری خواهد شد.)

دفترچه سوالات تیزهوشان دهم-استعداد تحلیلی

(به محض انتشار، دفترچه سوالات تیزهوشان دهم در این مقاله بارگذاری خواهد شد.)

پاسخنامه سوالات تیزهوشان دهم

(به محض انتشار، دفترچه سوالات تیزهوشان دهم در این مقاله بارگذاری خواهد شد.)

داوطلبان برای اطلاعات بیشتر از آزمون و سوالات تیزهوشان نهم به دهم اینجا کلیک کنید.

ازمون تیزهوشان نهم به دهم

آزمون تیزهوشان نهم به دهم به صورت هماهنگ کشوری برای علاقمندان به ادامه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان برگزار می‌شود. داوطلبان ابتدا برای ثبت نام باید به سامانه سمپاد مراجعه نمایند و فرم ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم را با دقت تکمیل کنند، در صورتی که دانش آموز در فرایند ثبت نام سوالی داشت، می‌تواند به دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم مراجعه کند.

پس از ثبت نام در سامانه سمپاد با آدرس اینترنتی azmoon.medu.ir داوطلبان باید برای آزمون آماده شوند، توجه کنید کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم چند روز قبل از برگزاری آزمون در سایت استعدادهای درخشان در قسمت پنل شخصی دانش آموز قرار می‌گیرد. دقت کنید که برای ورود به جلسه آزمون به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم الزامی می‌باشد.

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم چند هفته پس از برگزاری آزمون در سایت استعدادهای درخشان قرار می‌گیرد، در صورت عدم پذیرش داوطلب در مدارس تیزهوشان با شرط اینکه حداقل 3 دلیل برای ناراضی بودن از نتیجه آزمون داشته باشد می‌تواند اعتراض خود را در سامانه سمپاد ثبت نماید.

📌 تمام اطلاعیه‌ها در خصوص آزمون تیزهوشان نهم به دهم در سایت سمپاد در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.

در صورت داشتن هر سوالی درباره آزمون تیزهوشان می‌توانید در قسمت کامنت این مقاله ثبت نمایید، کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت به شما پاسخ می‌دهند.

نتیجه گیری

آزمون تیزهوشان در موعد مقرر برای داوطلبان علاقمند به تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان برگزار می‌شود. سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم به دو گروه استعدادهای تحلیلی و استعدادهای تحصیلی تقسیم می‌شود، سوالات استعداد تحصیلی از دروس هشتم و نهم طرح شده و شامل 50 سوال با زمان پاسخگویی 50 دقیقه می‌باشد.

سوالات استعداد تحلیلی منبع مرجعی ندارد و شامل 50 سوال هوش و استعداد با زمان پاسخگویی 70 دقیقه می‌باشد. داوطلبان برای موفقیت در آزمون و پذیرش از مدارس تیزهوشان باید از بهترین منابع آزمون استفاده کنند.

سوالات متداول

تعداد سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم کدام است؟

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم دارای 100 سوال است که نمی از آن‌ها استعدادهای تحلیلی و نمی دیگر سوالات استعداد تحصیلی می‌باشد.

چرا باید با سوالات آزمون‌ سال‌های قبل آشنا شویم؟

داوطلبان برای شناخت از سبک، سطح سوالات و بودجه بندی آزمون باید آزمون سال‌های قبل را بررسی نمایند.

برای موفقیت در آزمون تیزهوشان چه باید کرد؟

دانش آموزان برای کسب امتیاز کافی برای پذیرفته شدن در مدارس تیزهوشان باید از بهترین منابع آزمون برای تمرین و حل مسائل استفاده کنند.

میانگین امتیاز 0 / 5. جمع امتیاز 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا