راهنمای ثبت نام کنکور

ویرایش انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ | (آموزش تصویری)

پس از تکمیل فرم انتخاب رشته، سازمان سنجش زمانی را برای ویرایش انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ در نظر گرفته است تا داوطلبانی که در درج اطلاعات و یا رشته های تحصیلی خود دچار اشتباه شده اند، نسبت به ویرایش انتخاب رشته سراسری اقدام نمایند. در بازه زمانی ویرایش انتخاب رشته، امکان حذف، جابجایی و اضافه کردن رشته ها در فرم اینترنتی انتخاب رشته وجود دارد.

ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کنکور صرفا به صورت اینترنتی و در بازه زمانی تعیین شده امکانپذیر است. زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 به صورت تصویری در این مقاله بیان شده است.

ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری )آموزش تصویری(
ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری )آموزش تصویری(

ویرایش انتخاب رشته کنکور 1401

ویرایش انتخاب رشته کنکور 1401 به صورت اینترنتی و صرفا از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می شود. امکان ویرایش اطلاعات همزمان با شروع فرآیند انتخاب رشته از طریق پایگاه سنجش وجود دارد. داوطلبان پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته و دریافت کد انتخاب رشته، تا پایان مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته فرصت دارند، با مراجعه به سایت سنجش اطلاعات درج شده را ویرایش کنند.

توصیه می شود، برای جلوگیری از اشتباه قبل از ورود به سامانه اصلی انتخاب رشته، رشته های انتخابی خود را به همراه کد هر رشته، به ترتیب اولویت و علاقه مندی، در فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور وارد کنید. پس از اتمام مهلت ویرایش، امکان جابجایی یا حذف رشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته وجود ندارد. لذا اگر تصمیم به تغییر اطلاعات دارید، حتما در زمان تعیین شده اقدام نمایید.

اگر در کد و عنوان رشته ها و ترتیب آنها اشتباهی مشاهده می کنید، می توانید اشتباهات را از طریق سایت سنجش اصلاح کنید.

زمان ویرایش انتخاب رشته ۱۴۰۱

زمان ویرایش انتخاب رشته ۱۴۰۱، همزمان با شروع فرآیند انتخاب رشته در سایت سنجش آغاز می شود و متقاضیان تا پایان مهلت ثبت نام فرصت دارند نسبت به جابجایی، حذف و اضافه اطلاعات انتخاب رشته خود اقدام نمایند. زمان انتخاب رشته و ویرایش اطلاعات 1401، از طریق سایت سنجش اعلام خواهد شد. به محض انتشار اطلاعیه سنجش در خصوص مهلت ویرایش انتخاب رشته کنکور، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

پس از اتمام زمان انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی کنکور، امکان ویرایش انتخاب رشته وجود ندارد. ویرایش انتخاب رشته آزمون سراسری صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org امکانپذیر است.

ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کنکور سراسری، همزمان با شروع فرآیند انتخاب رشته وجود دارد و پس از اتمام زمان انتخاب رشته، امکان جابجایی و حذف و اضافه رشته ها وجود نخواهد داشت.
چگونه انتخاب رشته کنکور را ویرایش کنیم؟
چگونه انتخاب رشته کنکور را ویرایش کنیم؟

مراحل ویرایش انتخاب رشته

مراحل ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری به صورت گام به گام در ادامه بیان شده است. برای ویرایش اطلاعات انتخاب رشته یا حذف و جابجایی رشته های انتخاب شده، در بازه زمانی تعیین شده با به همراه داشتن اطلاعات (کد رهگیری انتخاب رشته) به سایت سنجش مراجعه نمایید. نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 به صورت زیر است:

✔️به سایت سنجش sanjesh.org مراجعه کنید.

✔️از بخش سراسری، لینک فعال ” انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1401″را انتخاب کنید.

✔️از طریق منوی سمت راست، گزینه “ویرایش اطلاعات” را انتخاب کنید.

✔️اطلاعات خواسته شده را درج نموده و پس از ورود به سیستم اطلاعات موردنظر خود را ویرایش کنید.

بیشتر بخوانید: دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1401

راهنمای تصویری ویرایش فرم انتخاب رشته :

 • مراجعه به سایت سنجش و انتخاب لینک ” انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1401″

ورود به سایت ویرایش انتخاب رشته کنکور

 • انتخاب گزینه “ویرایش اطلاعات” و درج اطلاعات خواسته شده جهت ورود به سامانه ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کنکور

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور

تعداد دفعات ویرایش انتخاب رشته

براساس دفترچه انتخاب رشته، تعداد دفعات ویرایش انتخاب رشته، هشت نوبت می باشد. متقاضیان می توانند در بازه زمانی انتخاب رشته تا هشت نوبت رشته های انتخابی خود را ویرایش نمایند. داوطلبان برای ویرایش اطلاعات می توانند در بازه زمانی مقرر با مراجعه به سایت سنجش، نسبت به تصحیح فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

جمع بندی

داوطلبان پس از تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری، تا 8 نوبت فرصت دارند با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور (سایت سنجش) فرم خود را ویرایش کنند. ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کنکور سراسری به صورت اینترنتی و صرفا از طریق سایت سازمان سنجش امکانپذیر است. متقاضیان توجه داشته باشند، پس از اعلام نتایج نهایی، امکان تغییر رشته قبولی وجود ندارد لذا در درج رشته های انتخابی دقت داشته باشید.


سوالات متداول

آیا امکان ویرایش انتخاب رشته کنکور وجود دارد؟

بله. در بازه زمانی انتخاب رشته، داوطلبان می توانند فرم انتخاب رشته خود را تصحیح و ویرایش نمایند.

سایت ویرایش اطلاعات انتخاب رشته کنکور چیست؟

ویرایش، جابجایی و حذف و اضافه رشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته، از طریق سایت sanjesh.org امکانپذیر است.

مهلت ویرایش انتخاب رشته کنکور تمدید می شود؟

پس از تکمیل فرم انتخاب رشته، امکان هشت نوبت ویرایش در محدوه زمانی انتخاب رشته وجود دارد. پس از پایان مهلت انتخاب رشته، امکان تمدید زمان ویرایش اطلاعات انتخاب رشته وجود ندارد.

میانگین امتیاز 0 / 5. جمع امتیاز 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. سلام
  توروخدا جوابم بدین
  کسی که برام انتخاب رشته کرده یه کدرشته مهم برام وارد نکرده مهلتم تموم شده.باید چکارکنم
  سپاس فراوان خداخیرتون بده

  1. سلام دوست عزیز، هنوز زمان انتخاب رشته ی کنکور 1401 نرسیده. منظورتون کنکور ارشده؟ انتخاب رشته ی ارشد تا چهارم تیرماه بود و نهایتاً مهلت اصلاح تا 6 تیر تمدید شد و امکان اصلاح دیگه وجود نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا