انتخاب رشته نهم به دهم

انتخاب رشته نهم به دهم یکی از مراحل سرنوشت ساز در آینده دانش آموزان می باشد بنابراین باید کلیه جوانب را بسنجید و با آگاهی لازم در فرآیند انتخاب رشته و هدایت تحصیلی نهم به دهم به دانش آموزان کمک کنید. اگر دانش کافی در رابطه با شرایط و نحوه انتخاب رشته نهم ندارید، توصیه می شود راهنمایی های لازم را از مشاوران تحصیلی دریافت کنید.

در انتخاب رشته نهم به دهم نمرات سه سال دوره متوسطه اول (هفتم، هشتم و نهم) تاثیرگذار می باشد. دانش آموزان لازم است پیش از انتخاب رشته آگاهی لازم در رابطه با معدل لازم و شرایط انتخاب رشته علوم انسانی، علوم تجربی، علوم  ریاضی، کار و دانش و فنی و حرفه ای را داشته باشند.

برای آگاهی از شرایط انتخاب رشته نهم به دهم، معدل لازم برای انتخاب رشته در هر گروه، نحوه دریافت فرم های هدایت تحصیلی، نحوه تکمیل فرم هدایت تحصیلی در سایت پادا، شرایط تغییر رشته پایه نهم، شرایط امتحان تعیین رشته مجدد،  عوامل تاثیرگذار در هدایت تحصیلی، شرایط هدایت تحصیلی برای دانش آموزانی که حداقل نمره لازم را ندارند، نحوه انتخاب شاخه در پایه نهم، نحوه اولویت بندی رشته ها و شاخه ها در فرم هدایت تحصیلی، دروس مهم برای انتخاب هر رشته و … می توانید با مجله سامانه تراز همراه باشید.

دکمه بازگشت به بالا