راهنمای ثبت نام کنکور

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401

زمان ثبت نام کنکور سراسری هرساله از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود. داوطلبان کلیه گروه های آزمایشی که قصد ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری سال 1401 را دارند، باید در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به سایت sanjesh.org نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند. توصیه می شود در بازه زمانی اعلام شده برای تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایید و نام نویسی خود را به روزهای پایانی موکول ننمایید.

براساس آخرین اخبار منتشر شده، ثبت نام کنکور سراسری از روز یکشنبه 10 بهمن 1400 آغاز شده و تا روز یکشنبه 17 بهمن 1400 ادامه دارد.
زمان ثبت نام کنکور سراسری
زمان ثبت نام کنکور سراسری

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۱

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ از بهمن ماه آغاز می شود و متقاضیان حدود یک هفته فرصت دارند با مراجعه به سایت سنجش ثبت نام خود را انجام دهند. زمان ثبت نام کنکور سراسری تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت همزمان می باشد. در ضمن زمان ثبت نام دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور، آزاد، پردیس خودگردان و شهریه پرداز نیز همزمان با ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه 1400 آغاز خواهد شد.

داوطلبان در صورت داشتن شرایط و ضوابط ثبت نام، باید مدارک خود را آماده نموده و در زمان اعلام شده در سایت سنجش بارگذاری کنند. ثبت نام کنکور سراسری به صورت غیرحضوری می باشد و به درخواست های حضوری داوطلبان پاسخ داده نخواهد شد.

📌داوطلبان توجه داشته باشند، زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیز همزمان با ثبت نام کنکور سراسری می باشد و ثبت نام این دانشگاه به صورت مجزا نخواهد بود.

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور

زمان ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور در طی اطلاعیه ای از سایت سنجش منشر می شود. داوطلبانی که اطلاعات خود را به صورت ناقص وارد کرده اند یا در ثبت اطلاعات دچار اشتباه شده اند، در بازه زمانی ثبت نام می توانند مجددا به سایت سنجش مراجعه نموده و پس از درج کد پیگیری 16 رقمی ثبت نام، اطلاعات خود را ویرایش یا تکمیل کنند.

لازم به ذکر است، پس از اتمام زمان ثبت نام نیز، سازمان سنجش زمانی را تعیین می کنند تا داوطلبان برای ثبت نام مجدد (جاماندگان ثبت نام کنکور سراسری) یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی به سایت سنجش مراجعه کنند.

📌برای ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ لازم است در زمان مشخص شده به سایت سنجش مراجعه نمایید و پس از ورود به قسمت ثبت نام، گزینه “قبلا ثبت نام کرده ام” را انتخاب کنید. سپس شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام را درج نموده و اطلاعات خود را ویرایش کنید.

بیشتر بخوانید: دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1401

امکان ویرایش یا تغییر گروه آزمایشی انتخاب شده در هیچ زمانی وجود ندارد. لذا در انتخاب گروه آزمایشی خود دقت داشته باشید.
آخرین مهلت ثبت نام کنکور سراسری
آخرین مهلت ثبت نام کنکور سراسری

آخرین مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1401

پس از پایان مهلت ثبت نام ممکن است عده ای از داوطلبان، به هر دلیلی موفق به ثبت نام آزمون سراسری نشده باشند. ممکن است برخی از داوطلبان اطلاعات خود را ناقص یا اشتباه وارد کرده باشند. سازمان سنجش کشور، برای جاماندگان ثبت نام کنکور سراسری و داوطلبانی که نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی دارند، زمانی را در نظر گرفته است که با مراجعه به سایت sanjesh.org می توانند نسبت به ثبت نام مجدد یا ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری و آخرین مهلت ثبت نام کنکور 1401 در طی اطلاعیه ای از سایت سنجش منتشر می شود. پس از انتشار اطلاعیه سنجش از طریق همین مقاله به اطلاع شما خواهیم رساند.

📌📌توصیه می شود در مهلت زمانی اعلام شده توسط سایت سنجش ثبت نام خود را انجام دهید و نام نویسی خود را به روزهای پایانی موکول نکنید. زمان ثبت نام کنکور سراسری کلیه دوره ها و کلیه گروه های آزمایشی به صورت همزمان در بهمن ماه آغاز می شود.

📌داوطلبانی که قصد ثبت نام در دانشگاه های با شرایط خاص از جمله دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه امام صادق، دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی، دانشگاه صدا و سیما و … را دارند نیز باید در همین بازه زمانی اقدام به ثبت نام کنند. زمان ثبت نام دانشگاه های با شرایط خاص همزمان با ثبت نام کنکور سراسری می باشد.

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 از طریق سایت سازمان سنجش ارائه شد. در صورت اعلام زمان دقیق ثبت نام کنکور 1401 و آخرین مهلت ثبت نام کنکور این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

سوالات پرتکرار زمان ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
سوال پاسخ
مهلت ثبت نام کنکور سراسری کِی آغاز می شود؟ ثبت نام کنکور سراسری 1401 در بهمن ماه آغاز می شود.
زمان ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری 1401 کی آغاز می شود؟ زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری از طریق سایت سنجش اعلام می شود.
ثبت نام دانشگاه های با شرایط خاص چه زمانی آغاز می شود؟ ثبت نام دانشگاه ها و رشته های دارای شرایط خاص همزمان با ثبت نام کنکور سراسری شروع می شود.
ثبت نام دانشگاه های دولتی، فرهنگیان، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد چه زمانی آغاز می شود؟ ثبت نام دانشگاه های مذکور همزمان با ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه می باشد.

سوالات متداول

برای ثبت نام کنکور سراسری به چه سایتی مراجعه کنیم؟

کلیه مراحل ثبت نام کنکور سراسری در زمان مقرر از طریق سایت سنجش انجام می شود.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1401 کی می باشد؟

ثبت نام کنکور 1401 در بهمن ماه آغاز می شود.

تا چه زمانی برای ثبت نام کنکور فرصت داریم؟

آخرین مهلت ثبت نام آزمون سراسری 1401از طریق سایت سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا