تراز

سامانه جامع مدیریت مدارس

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با سامانه مدیریت مدارس و مزایای آن در اختیار شما قرار داده ایم. سامانه مدیریت آموزش مدارس تراز به منظور مدیریت امور آموزشی مدارس به صورت الکترونیکی طراحی شده است. نرم افزار مدیریت مدارس تراز سامانه ای یکپارچه می باشد که برای مدیریت هر بخش از مدرسه، راهکاری هوشمندانه برای شما ارائه می دهد. سامانه تراز به شما کمک می کند، کلیه فرآیندهای مدرسه خود، اعم از حضور و غیاب دانش آموزان، برگزاری کلاس ها، برگزاری امتحانات و… را به بهترین نحو ممکن مدیریت و کنترل نمایید.

در ادامه توضیحاتی در رابطه با مزایا و نحوه ثبت نام در نرم افزار جامع مدیریت مدارس تراز ارائه داده شده است.

سامانه جامع مدیریت مدارس
سامانه جامع مدیریت مدارس

سامانه مدیریت مدارس

سامانه مدیریت مدارس تراز یک پلتفرم است که به منظور مدیریت امور آموزش مدارس طراحی شده است. نرم افزار مدیریت مدرسه تراز قابلیت اجرا بر روی دستگاه های مختلف از جمله، تبلت، گوشی و لپ تاپ را دارد و شما می توانید کلیه امور آموزشی مربوط به مدرسه خود را اعم از، حضور و غیاب، برگزاری کلاس ها، برگزاری امتحانات و حتی جلسه با اولیا مربیان را به راحتی برنامه ریزی و کنترل نمایید.

در نرم افزار مدیریت مدارس، هریک از معلمان، معاون آموزشی، معاون انضباطی، مسئول پایه، دانش آموزان و اولیا، به فراخور نقش خود دسترسی جداگانه ای دارند. سامانه مدیریت مدرسه تراز بر روی دستگاه های گوناگون اعم از گوشی، تبلت و لپ تاپ و کامپیوتر قابلیت اجرا دارد. در سامانه تراز می توانید امتحانات تستی و تشریحی دانش آموزان را به راحتی برگزار نمایید و برای دانش آموزان کارنامه صادر نموده و نتایج را با اولیای آنها به اشتراک بگذارید.

نرم افزار مدیریت مدارس باعث مشارکت بیشتر والدین و همچنین آگاهی اولیا از وضعیت تحصیلی دانش آموز می گردد و والدین می توانند به صورت آنلاین بر آموزش دانش آموز خود نظارت داشته باشند. در ضمن، امکان ارتباط بین والدین و معلم به راحتی میسر خواهد شد.

سامانه مدیریت مدرسه

امکانات سامانه مدرسه تراز به منظور آشنایی بیشتر کاربران در ادامه بیان شده است. با استفاده از سامانه مدیریت مدارس تراز می توانید مدرسه خود را هوشمند نموده و به راحتی دانش آموزان مدرسه را مدیریت کنید. سامانه مدیریت امور آموزشی تراز امکانات و خدمات متنوعی را برای کاربران ارائه داده است و با استفاده از آن می توانید تمامی فعالیت های مدرسه خود را کنترل و مدیریت نمایید.

سامانه مدیریت مدرسه

امکانات سامانه مدیریت مدارس تراز

از جمله امکانات سامانه مدیریت مدارس تراز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش آنلاین

یکی دیگر از امکانات سامانه مدیریت مدرسه، آموزش آنلاین و برگزاری کلاس های درسی دانش آموزان می باشد. با استفاده از سامانه مدیریت مدارس می توانید کلاس های درسی دانش آموزان را در سه محیط ادوبی کانکت، بلوباتن و اسکای روم به صورت آنلاین برگزار نمایید. باتوجه به آنکه در سامانه مدیریت تراز برای هریک از مدارس سرور جداگانه اختصاص داده شده است، امکان قطع و وصلی هنگام برگزاری کلاس وجود ندارد و همچنین امکان مشاهده دانش آموزان و دبیر از طریق وب کم وجود دارد و معلمان می توانند به صورت مستقیم با دانش آموزان ارتباط برقرار نمایند.

از دیگر امکانات سامانه مدیریت مدرسه برای برگزاری کلاس های آموزشی آنلاین می توان به استفاده از تخته مجازی، اشتراک گذاری فایل های آموزشی، فیلم های آموزشی و تصاویر کتاب برای دانش آموزان اشاره نمود.

با استفاده از نرم افزار مدیریت مدرسه می توانید لیست حضور و غیاب دانش آموزان را پس از برگزاری کلاس مشاهده نموده و برای لیست حضور و غیاب دانش آموزان کارنامه صادر کنید و در اختیار والدین و دانش آموزان قرار دهید.

امکانات سامانه مدیریت مدارس تراز

کلاس آنلاین

برگزاری کلاس آنلاین و مجازی همواره یکی از دغدغه های کادر آموزشی مدارس بوده است. بسیاری از همکاران هنگام برگزاری کلاس آنلاین با مشکل قطعی صدا، قطعی تصویر، اکو شدن صدا و … روبرو بوده اند. استفاده از سامانه مدیریت مدرسه تراز برای برگزاری کلاس های آنلاین تا حد زیادی این مشکلات را برطرف نموده و دبیران می توانند بدون قطعی کلاس های آنلاین خود را برگزار نمایند.

ثبت تکالیف آنلاین

با استفاده از نرم افزار مدیریت مدارس تراز می توانید برای دانش آموزان تکلیف تعیین نمایید، ساعت مطالعه مشخص نموده و در نهایت برای تکالیف دانش آموزان کارنامه صادر کنید. در صورتی که دانش آموزان تکالیف خود را در موعد مقرر تحویل نداده باشند، زمان تاخیر برای شما نمایش داده می شود.

حضور و غیاب آنلاین مدارس

با استفاده از نرم افزار مدیریت مدارس ، می توانید بر ورود و خروج دانش آموزان، ساعت ورود و ساعت خروج دانش آموزان نظارت داشته باشید. همجنین امکان اطلاع رسانی به اولیا از طریق ارسال پیامک و ایمیل نیز وجود دارد. در سامانه مدیریت مدرسه می توانید تعداد هر ورود و خروج دانش آموز و همچنین تاخیر دانش آموزان را مشاهده نمایید.

مشاوره آنلاین

از مزایای هوشمندسازی مدارس و استفاده از سامانه مدیریت مدرسه، امکان تعامل و مشارکت دانش آموزان و اولیا می باشد. اولیا می توانند از امکانات مشاوره آنلاین استفاده نموده و با برقراری ارتباط مجازی با دبیر و مشاور مدرسه از وضعیت تحصیلی دانش آموز خود مطلع گردند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه نخواهد بود.

دفتر کلاسی آنلاین و ثبت مطالعات

در سامانه مدیریت مدرسه کلیه اطلاعات آموزشی دانش آموز به صورت منسجم در دسترس می باشد. دبیر می تواند برای هریک از دانش آموزان و یا کلیه دانش آموزان کلاس، ساعت و الگوی مطالعه تعیین نماید و دانش آموزان موظف اند در زمان تعیین شده به مطالعه دروس خود بپردازند و ساعت مطالعه خود را برای دبیر مربوطه ثبت نمایند.

نرم افزار مدیریت مدارس

مدیریت همکاران و دانش آموزان

در سامانه مدیریت مدرسه مدارس می توانید کلیه فعالیت های همکاران اعم از ساعت شروع کلاس ها، برنامه هفتگی کلاس ها، نحوه برگزاری کلاس های آنلاین، زمان و نحوه برگزاری امتحانات، لیست حضور و غیاب کلاس ها و … را مشاهده و بررسی نمایید. همچنین امکان مشاهده تمامی فعالیت های دانش آموزان به صورت دقیق در سامانه تراز وجود دارد.

آزمون آنلاین مدارس

در سامانه مدیریت مدارس می توانید آزمون های تستی و تشریحی برای دانش آموزان برگزار کنید و نمرات را در اختیار دانش آموزان قرار دهید. با استفاده از سامانه مدیریت مدرسه تراز دیگر دغدغه ای برای برگزاری امتحانات و شیوه برگزاری امتحانات تستی و تشریحی نخواهید داشت.

آزمون آنلاین تشریحی

دانش آموزان می توانند پاسخ سوالات تشریحی را به دو شیوه فایل پی دی اف و یا تصویر بارگذاری نمایند. امکان چینش تصادفی سوالات امتحان امکان تقلب را در این سامانه بسیار کاهش داده است. پس از اتمام زمان آزمون، امکان بارگذاری پاسخنامه توسط دانش آموز وجود ندارد. دبیر می تواند سوالات آزمون را به دو شیوه فایل و یا تصویر بارگذاری نماید و در اختیار دانش آموز قرار دهد. همچنین امکان طراحی سوالات به دو شیوه دفترچه ای و یا سوال به سوال در سامانه وجود دارد.

آزمون آنلاین تستی

سوالات تستی در سامانه مدرسه به دو شیوه چهارگزینه ای و پنج گزینه های طراحی می شود. در نهایت امکان صدور کارنامه تجمیعی برای آزمون های تستی وجود دارد. پس از بارگذاری سوالات تستی و کلید آزمون، سامانه به صورت خودکار آزمون را تصحیح نموده و کارنامه ای حاوی نمره، تراز و رتبه دانش آموز در اختیار شما قرار خواهد داد.

تصحیح آزمون آنلاین

دبیران پس از بررسی پاسخ های تشریحی دانش آموزان و تصحیح فایل های بارگذاری شده لازم است نمرات دانش آموزان را وارد سایت نمایند. اما آزمون های تستی پس از بارگذاری کلید سوالات به صورت خودکار تصحیح شده و نمرات در اختیار معلمان قرار خواهد گرفت.

ضبط و ذخیره کلاس های درسی

در سامانه تراز امکان ضبط و ذخیره کلاس های درسی و بازبینی توسط دبیران و دانش آموزان وجود دارد. در سامانه تراز می توانید بدون هیچ محدودیتی فایل های خود را تا یک ماه ذخیره نمایید.

کارنامه ساز آنلاین

با استفاده از سامانه مدیریت مدارس تراز می توانید نمرات دانش آموزان را ثبت نموده و برای دانش آموزان کارنامه صادر نمایید. در سامانه تراز امکان صدور کارنامه برای امتحانات تستی و تشریحی، صدور کارنامه برای تکالیف دانش آموزان و لیست حضور و غیاب وجود دارد.

ثبت نمرات آنلاین

امکان ثبت نمرات آنلاین از دیگر خدمات سامانه مدیریت مدرسه می باشد. دبیر می توانند به آسانی نمرات دانش آموزان را ثبت نموده و برای هریک از دانش آموزان کارنامه صادر کند. پس از ثبت نمرات در صورتیکه دسترسی دانش آموز فعال باشد، امکان مشاهده نمرات توسط دانش آموز نیز وجود دارد. با استفاده از این امکان به راحتی می توانید بر لیست نمرات کلیه دانش آموزان دسترسی داشته باشید.

یکپارچه سازی

امکان یکپارچه سازی با سرور کلاس مجازی و وبسایت شما در سامانه مدیریت مدرسه وجود دارد.

نظرسنجی

در سامانه تراز امکان نظرسنجی از دانش آموزان، دبیران و … وجود دارد و در نهایت می توانید از نظرسنجی انجام شده فایل اکسل تهیه نمایید.

برگزاری جلسات آنلاین

با استفاده از سامانه مدیریت مدرسه می توانید به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری جلسات آنلاین با والدین برگزار نمایید.

ارسال پیامک

در صورتی که دانش آموز غایب باشد و یا با تاخیر وارد کلاس شده باشد، در صورت لزوم می توانید با ارسال پیامک به والدین دانش آموز اطلاع رسانی کنید. امکان ارسال پیامک به والدین همه دانش آموزان و یا یک دانش آموز وجود دارد.

مزایای سامانه مدیریت مدارس

مزایای سامانه مدیریت مدرسه تراز

مزایای سامانه مدیریت مدارس تراز در مقابل سایر نرم افزارهای مدیریت مدارس چیست؟

  • ارائه‌ سرور و فضای اختصاصی 24 ساعته به ازای هر دانش ‌آموز مدرسه
  • پشتیبانی 24 ساعته
  • صرفه جویی در وقت و هزینه
  • جامع و در دسترس بودن تمامی امکانات آموزشی
  • مصرف نیم بهای اینترنت
  • دسترسی رایگان مدیران، معلمان و مسئولان پایه
  • پیام رسان درون برنامه ای و امکان ارسال پیامک
  • برگزاری کلاس های درسی در سه محیط
  • برگزاری آزمون های تستی و تشریحی آنلاین
  • و …

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه تراز ارائه داده شد. با بهره گیری از نرم افزارهای مدیریت مدرسه می توانید در هر زمان و مکان به صورت آنلاین بر فعالیت های مدرسه اعم از برگزاری کلاس ها، نحوه برگزاری کلاس های آنلاین، برگزاری آزمون ها، حضور و غیاب دانش آموزان و … نظارت داشته باشید. برای ثبت نام رایگان در سامانه تراز می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

ثبت نام در سامانه مدیریت مدارس تراز

شماره تماس جهت راهنمایی بیشتر 02191017523 | 02191017423

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 2

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا