راهنمای ثبت نام کنکور

سهمیه رزمندگان در کنکور 1401

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور 1401، یکی از سوالات پرتکرار داوطلبان هنگام ثبت نام کنکور سراسری می باشد. یکی از سهمیه های موثر در کنکور سراسری سهمیه رزمندگان می باشد. داوطلبانی که براساس دفترچه راهنمای ثبت نام، شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را در کنکور سراسری دارند، لازم است نسبت به دریافت کد پیگیری 12 رقمی سهمیه رزمندگان اقدام نموده و در فرم ثبت نام کنکور سراسری درج نمایند.

نحوه اعمال سهمیه رزمندگان در کنکور و شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری ۱۴۰۱ به صورت کامل در این مقاله شرح داده شده است.

سهمیه رزمندگان در کنکور
سهمیه رزمندگان در کنکور

تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور ۱۴۰۱

تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور ۱۴۰۱ چگونه است؟ براساس دفترچه ثبت نام، داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را در کنکور را دارند، لازم است کد 12 رقمی سهمیه را دریافت نمایند.

در مورد سایر سهمیه های کنکور سراسری بیشتر بخوانید:

5 درصد از ظرفیت پذیرش هر رشته محل به سهمیه رزمندگان اختصاص دارد. تفاوت سهمیه ایثارگران و رزمندگان در میزان ظرفیتی است که دانشگاه ها به این دو سهمیه اختصاص داده اند. (ظرفیت اختصاص داده شده به سهمیه 25 درصد ایثارگران، 5 برابر ظرفیتی می باشد که به سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری اختصاص داده می شود.)

کد پیگیری 12 سهمیه رزمندگان برای هر آزمون و هر سال متفاوت است.

سهمیه 5 درصد رزمندگان در آزمون سراسری

مشمولان سهمیه 5 درصد رزمندگان در کنکور 1401 چه کسانی می باشند؟ شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون سراسری به صورت زیر است:

✔️رزمندگانی که از تاریخ 1359/06/31 تا تاریخ 1367/06/31 حداقل 6 ماه متوالی یا متناوب به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته اند.

✔️آن دسته از کارکنان کادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیرو های مسلح که از تاریخ 31 شهریور 59 تا 31 شهریور 67، حداقل شش ماه پیوسته یا 9 ماه ناپیوسته به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته اند، با تایید بالاترین مقام هریک از نیرو های مسلح، مشمول اعمال سهمیه 5 درصدی رزمندگان می باشند.

✔️حد نصاب نمره رزمندگان در کنکور، 75 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کد رشته محل است.

داوطلبان توجه داشته باشند، نوه رزمندگان مشمول استفاده از سهمیه نخواهند بود. (سهمیه نوه رزمنده در آزمون سراسری وجود ندارد.)

نیرو های فعال بسیجی و بسیجیان عادی پایگاه های مقاومت بسیج، شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را ندارند.

📌مناطق عملیاتی، براساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می شود.

📌مدت حضور در جبهه برای افراد دارای تعهدات و ماموریت های خدمتی کارکنان وزارتخانه ها، سازمان ها و ارگان های نظامی در جبهه و طرح شش ماهه دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، حضور داوطلبانه تلقی نخواهد شد.

همچنین بخوانید: دریافت کد 12 رقمی ایثارگری ارتش AJA.ir

نحوه اعمال سهمیه رزمندگان در کنکور
نحوه اعمال سهمیه رزمندگان در کنکور

نحوه اعمال سهمیه رزمندگان

داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را در کنکور سراسری 1401 دارند، لازم است برای دریافت کد پیگیری 12 رقمی سهمیه رزمندگان به سایت آجا به نشانی اینترنتی aja.ir مراجعه نمایند و کد سهمیه رزمندگان را به صورت اینترنتی دریافت نمایند. پس از دریافت کد سهمیه داوطلبان باید کد 12 رقمی را در فرم ثبت نام اینترنتی درج نمایند و در صورت تایید با سهمیه رزمندگان گزینش می شوند.

جهت ورود به سایت آجا اینجا کلیک کنید.

داوطلبانی لازم است در ابتدا ضمن مراجعه به ارگان مربوطه نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنها مورد تایید نهایی قرار بگیرد. این افراد در صورت تایید نهایی توسط ارگان ذیربط، می توانند از سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری استفاده کنند.

متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان (سازمان بسیج مستضعفین، نیرو های مسلح و وزارت جهاد کشاورزی) در صورت عدم تایید سهمیه و درج سهمیه مناطق در کارت ورود به جلسه کنکور، لازم است به واحد های تابعه شهرستان های محل تشکیل پرونده مراجعه نمایند.

جمع بندی

متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان (شخص رزمنده داوطلب بسیجی) سازمان بسیج مستضعفین، لازم است ضمن مراجعه به محل نگهداری پرونده جبهه، کد پیگیری 12 رقمی سهمیه رزمندگان را دریافت نموده و در فرم تقاضانامه اینترنتی آزمون درج نمایند. (اکیدا توصیه می شود از مراجعه حضوری به سازمان بسیج مستضعفین برای دریافت کد 12رقمی خودداری نمایید.)


سوالات متداول

میزان سهمیه رزمندگان در کنکور چقدر است؟

براساس دفترچه ثبت نام کنکور، پنج درصد از ظرفیت هر رشته محل به سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری اختصاص دارد.

برای دریافت کد سهمیه رزمندگان به چه سایتی مراجعه کنیم؟

داوطلبانی که مشمول اعمال سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری می باشند، لازم است برای دریافت کد 12 رقمی سهمیه رزمندگان به سایت آجا مراجعه نمایند.

سهمیه رزمندگان چگونه در کنکور اعمال می شود؟

برای اعمال سهمیه رزمندگان در کنکور لازم است داوطلبان کد پیگیری سهمیه را در فرم تقاضانامه ثبت نام درج نمایند.

شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان در کنکور چیست؟

رزمندگانی که از تاریخ 31 شهریور 59 تا تاریخ 31 شهریور 67 حداقل شش ماه پیوسته یا 9 ماه ناپیوسته به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشته اند می توانند از سهمیه رزمندگان استفاده کنند. سایر شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان در کنکور در این مقاله بیان شده است.

میانگین امتیاز 3.7 / 5. جمع امتیاز 3

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا