راهنمای ثبت نام کنکور

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

داوطلبان لازم است پس از تهیه اطلاعات و مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور در زمان مقرر، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته آزمون سراسری اقدام نمایند. اطلاعات از مدارک لازم برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد سبب تسریع روند انتخاب رشته می شود و داوطلبان می توانند در مهلت تعیین شده انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

متقاضیان لازم است برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری به سایت سنجش و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد به سایت azmoon.org مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری
مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ کدام است؟ پس از ثبت نام کنکور و اعلام نتایج اولیه، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، لازم است در بازه زمانی تعیین شده به سایت sanjesh.org مراجعه نموده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده اند، لازم است در مهلت مقرر به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کنند.

تهیه مدارک لازم جهت انتخاب رشته آزمون سراسری و آزاد به تسهیل روند انتخاب رشته داوطلبان کمک می کند لذا توصیه می شود در ابتدا با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته، آگاهی لازم در رابطه با اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته را داشته باشید.

همه متقاضیان در یک فرم و حداکثر تا 150 رشته محل، اعم از رشته های با آزمون و رشته های بدون آزمون (صرفا براساس سوابق تحصیلی) می توانند انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: کد عنوان دیپلم

مدارک مورد نیاز برای انتخاب رشته

مدارک مورد نیاز برای انتخاب رشته 1401 در ادامه بیان شده است. داوطلبان پس از دریافت نتایج اولیه و تحلیل کارنامه کنکور، باید در بازه زمانی تعیین شده به سایت سنجش مراجعه نمایند. در ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود کرده و دقت مطالعه کنید. مدارک و اطلاعات لازم جهت ورود به سیستم انتخاب رشته سنجش به صورت زیر است:

✔️شماره سریال 12 رقمی ثبت نام و شماره شناسنامه

✔️شماره پرونده، کدملی، شماره سریال شناسنامه

✔️کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام، کدملی

پس از ورود به سیستم در صفحه نخست اطلاعات شما نمایش داده می شود. اطلاعات را به دقت بررسی نموده و در صورت مغایرت اصلاح کنید.

✔️داوطلبان لازم است به موارد زیر دسترسی داشته باشند تا بتوانند اطلاعات خود را با اطلاعات نمایش داده شده مقایسه کنند:

شماره شناسنامه / معدل کتبی دیپلم / معدل جدید کتبی دیپلم / کد سوابق تحصیلی دیپلم.

مدارک مورد نیاز برای انتخاب رشته کنکور
مدارک مورد نیاز برای انتخاب رشته کنکور

پس از تکمیل و تایید اطلاعات وارد صفحه انتخاب رشته می شوید. کلیه داوطلبان فقط یک فرم انتخاب رشته دارند حتی اگر در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده باشند.

مدارک لازم برای انتخاب رشته بدون آزمون

مدارک لازم برای انتخاب رشته بدون آزمون سراسری چیست؟ در سال گذشته (کنکور 1400) انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، با آزمون و بدون آزمون (صرفا براساس سوابق تحصیلی) به صورت همزمان با انتخاب رشته با آزمون سراسری انجام شد. داوطلبان لازم است در ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را دانلود و بررسی نموده سپس با مراجعه به سایت سنجش انتخاب رشته بدون کنکور سراسری را انجام دهند.

اطلاعات لازم برای ورود به سامانه انتخاب رشته بدون کنکور سراسری شامل موارد زیر است:

✔️شماره سریال 12 رقمی ثبت نام، شماره شناسنامه، کدملی، شماره پرونده، کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام.

بیشتر بخوانید: دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور 1401
مدارک لازم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد
مدارک لازم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مدارک لازم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد

داوطلبان با تهیه اطلاعات و مدارک لازم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 می توانند فرآیند انتخاب رشته خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام دهند. داوطلبانی که قصد انتخاب رشته در دانشگاه آزاد را دارند، باید در زمان تعیین شده به سایت azmoon.org مراجعه نمایند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد، رشته های تحصیلی پزشکی از طریق سایت سنجش و انتخاب رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام می شود.

داوطلبان برای ورود به سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد لازم است به کد دسترسی انتخاب رشته آزاد و کدملی (یا کد پیگیری اتباع) دسترسی داشته باشند. (کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه اولیه کنکور سراسری در سایت سنجش درج شده است.)

براساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، متقاضیان مجاز به انتخاب 100 کد رشته محل می باشند.

جمع بندی

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، برای ورود به سیستم انتخاب رشته سراسری باید به اطلاعاتی از قبیل کد رهگیری ثبت نام، شماره سریال ثبت نام، کدملی و … دسترسی داشته باشند تا بتوانند وارد سامانه انتخاب رشته شوند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا و از طریق سایت azmoon.org انجام می شود. متقاضیان برای ورود به سیستم انتخاب رشته آزاد باید به کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته آزاد، دسترسی داشته باشند.

در صورت هرگونه ابهام در رابطه با مدارک انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد می توانید سوالات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.


سوالات متداول

مدارک لازم جهت انتخاب رشته کنکور سراسری کدام است؟

داوطلبان برای ورود به سامانه انتخاب رشته باید به مدارک و اطلاعاتی از قبیل شماره شناسنامه، شماره پرونده، شماره سریال ثبت نام و کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام دسترسی داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای انتخاب رشته بدون کنکور سراسری چیست؟

باتوجه به آنکه انتخاب رشته های با آزمون و بدون آزمون سراسری به صورت همزمان انجام می شود، داوطلبان با در اختیار داشتن شماره سریال ثبت نام، شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

اطلاعات لازم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته های با آزمون کدام است؟

ورود به سیستم انتخاب رشته دانشگاه آزاد (رشته های با آزمون)، نیازمند کدملی و کد دسترسی انتخاب رشته می باشد.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا