راهنمای ثبت نام کنکور

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری، لازم است در مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱، با مراجعه به سایت سنجش نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور به صورت الکترونیکی اقدام نمایند.  کلیه داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند، پس از اعلام نتایج اولیه و تحلیل کارنامه کنکور لازم است در مهلت تعیین شده، با مراجعه به سامانه sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته محل های انتخابی خود براساس اولویت و علاقه مندی اقدام نمایند.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری
مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری

مهلت انتخاب رشته کنکور 1401

داوطلبانی که کارنامه اولیه خود را دریافت کرده اند لازم است در مهلت انتخاب رشته کنکور 1401، برای انتخاب رشته اقدام نمایند. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید با مطالعه دفترچه راهنما و آگاهی از شرایط و ضوابط، فرم انتخاب رشته کنکور را در سایت سنجش تکمیل نمایند. زمان دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 هرساله در طی اطلاعیه ای از طریق سایت ثبت نام کنکور (sanjesh.org) منتشر می گردد.

تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با مهلت انتخاب رشته ۱۴۰۱ منتشر نشده است به محض انتشار اطلاعیه سنجش، از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد. پیش بینی می شود زمان انتخاب رشته در مردادماه 1401 آغاز شود. داوطلبان در مدت زمان حدودا یک هفته فرصت دارند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

زمان دقیق شروع فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری

داوطلبانی که در بازه زمانی تعیین شده موفق به تکمیل فرم انتخاب رشته نشده اند، می توانند در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ با مراجعه به سایت سنجش فرآیند اینترنتی انتخاب رشته خود را انجام دهند. سازمان سنجش هرساله زمان مجددی را برای متقاضیانی که در مهلت مقرر موفق به انتخاب رشته نشده اند در نظر می گیرد تا فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

امکان تصحیح اطلاعات، جابجایی و حذف و اضافه رشته های درج شده در فرم سنجش در بازه تمدید مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان وجود دارد و  متقاضیان در صورت اشتباه در انتخاب رشته کنکور با مراجعه به سایت سنجش می توانند رشته های انتخابی خود را تصحیح نمایند.

تمدید زمان انتخاب رشته کنکور 1401 در طی اطلاعیه ای از سایت سنجش منتشر می شود. تاکنون پیامی مبنی بر تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر نشده است. به محض انتشار اطلاعیه سنجش، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد
مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

زمان دقیق و مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401، از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر می شود. معمولا چند روز پس از شروع فرآیند انتخاب رشته دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز می شود. داوطلبان برای انتخابِ رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد لازم است در زمان مقرر به سایت azmoon.org مراجعه نمایند. پیش بینی می شود انتخاب رشته دانشگاه آزاد در اواخر مردادماه 1401 آغاز شود.

فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد رشته های پزشکی از طریق سایت سنجش انجام می شود. داوطلبان برای انتخاب رشته های تحصیلی غیر پزشکی دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایند. (انتخاب رشته های  پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی آزاد از طریق سایت سنجش می باشد.) زمان دقیق انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می شود.

داوطلبانی که قصد انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد را دارند، می توانند با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اولیه و کد ملی به سامانه وارد شده و پس از پرداخت هزینه، نسبت به انتخاب حداکثر 100 رشته محل اقدام کنند.

در صورت تمدید مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۱، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان پس از آگاهی از زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ لازم است با مراجعه به سایت sanjesh.org نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور اقدام نمایند. در انتخاب رشته های تحصیلی حتما به علاقه خود توجه کنید و رشته های انتخابی را براساس اولویت و علاقه مندی وارد کنید. برای آگاهی از شرایط و ضوابط پذیرش دانشگاه ها توصیه می شود پیش از انجام فرآیند انتخاب رشته، حتما دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 را دانلود و مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: مدارک لازم برای انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

مراحل انتخاب رشته کنکور:

✔️پس از شروع زمان انتخاب رشته کنکور سراسری به سایت sanjesh.org مراجعه کنید.

✔️کارت اعتباری انتخاب رشته کنکور را خریداری کنید.

✔️وارد صفحه انتخاب رشته شده و اطلاع خواسته شده را به دقت درج نمایید.

✔️پس از ورود به صفحه اصلی انتخاب رشته کنکور سراسری، کد رشته محل های انتخابی را به ترتیب اولویت و علاقه مندی وارد کنید.

جمع بندی

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، کلیه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در بازه زمانی تعیین شده توسط سایت سنجش برای تکمیل فرم انتخاب رشته سراسری به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند. سازمان سنجش هرساله پس از اتمام زمان تعیین شده، مهلت مجددی را برای ویرایش اطلاعات در نظر می گیرد تا داوطلبانی که دچار اشتباه شده اند و یا می خواهند رشته های انتخابی خود را حذف، اضافه یا جابجا کنند با مراجعه به سایت سنجش فرم خود را تصحیح کنند.

زمان دقیق شروع فرآیند انتخاب رشته دانشگاه سراسری و آزاد و همچنین تمدید مهلت انتخاب رشته 1401 به زودی از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.


سوالات متداول

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری تمدید میشود؟

معمولا پس از اتمام زمان تعیین شده برای انتخاب رشته، سازمان سنجش مهلت مجددی را برای تکمیل فرم انتخاب رشته و تصحیح فرم مذکور در نظر می گیرد. زمان دقیق تمدید مهلت انتخاب رشته سراسری از طریق این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان انجام می شود؟

خیر. چند روز پس از شروع انتخاب رشته سراسری فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org آغاز می شود.

تا چه زمانی برای انتخاب رشته کنکور 1401 فرصت داریم؟

زمان انتخاب رشته کنکور هرساله از سایت سنجش منتشر می شود. آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا