راهنمای ثبت نام کنکور

نتایج کنکور ۱۴۰۱ کی میاد؟

در این مقاله به یکی از سوالات پرتکرار متقاضیان کنکور سراسری پیرامون نتایج کنکور کی میاد؟ پاسخ داده ایم. نتایج کنکور سراسری در طی دو مرحله (نتایج اولیه و نتایج نهایی) منتشر می شود. کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت نام و شرکت کرده اند، لازم است در زمان مقرر با به همراه داشتن اطلاعات لازم به سایت سنجش مراجعه نموده و نتایج کنکور خود را دریافت کنند.

به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان، زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 1401 و نحوه مشاهده نتایج آزمون به صورت گام به گام ارائه داده شده است.

نتایج کنکور کی میاد؟
نتایج کنکور کی میاد؟

نتایج کنکور 1401 کی میاد

نتایج کنکور 1401 کی میاد؟ یکی از اصلی ترین سوالات داوطلبان پس از برگزاری کنکور سراسری این است که، نتایج کنکور دقیقا کی میاد؟ داوطلبان هریک از گروه های آزمایشی لازم است با به همراه داشتن اطلاعات لازم برای مشاهده نتایج کنکور سراسری به سایت سنجش مراجعه نمایند. دریافت نتایج کنکور به صورت اینترنتی و منحصرا از طریق سایت سنجش امکانپذیر است.

زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور هرساله در طی اطلاعیه ای از طریق سایت سنجش اعلام می شود. تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با تاریخ اعلام نتایج آزمون سراسری 1401 از سایت سنجش منتشر نشده است. آخرین اخبار زمان اعلام نتایج کنکور از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

در سال گذشته کنکور سراسری در تیرماه برگزار شد. نتایج اولیه کنکور در مرداد ماه و نتایج نهایی در شهریورماه اعلام شد. پیش بینی می شود نتایج کنکور سراسری 1401 نیز به همین ترتیب اعلام گردد.

✔️داوطلبان لازم است قبل از مراجعه به سایت سنجش برای دریافت کارنامه ، اطلاعات زیر را آماده کنند:

شماره شناسنامه، شماره ملی، شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد رهگیری (سریال) ثبت نام.

نتایج اولیه کنکور سراسری کی میاد

نتایج اولیه کنکور سراسری کی میاد؟ همانطور که گفته شد، نتایج کنکور سراسری در طی دو مرحله از طریق سایت سنجش اعلام می شود. چند روز پس از برگزاری کنکور سراسری، نتایج اولیه آزمون در قالب کارنامه اولیه منتشر می شود که داوطلبان با مراجعه به سایت sanjesh.org می توانند کارنامه خود را به صورت غیرحضوری دریافت کنند.

زمان دقیق اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 به زودی اطلاع رسانی خواهد شد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، باید پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته و  براساس رتبه خود  فرآیند انتخاب رشته را انجام دهند.

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ داوطلبان باید به سایت ثبت نام کنکور (sanjesh.org) مراجعه نموده و با استفاده از یکی از روشهای زیر، اقدام به دریافت کارنامه اولیه کنکور کنند.

☑️روش های دریافت نتایج اولیه آزمون سراسری:

✔️روش اول : درج شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد.

✔️روش دوم : درج شماره پرونده، کد رهگیری ثبت نام و شماره شناسنامه.

✔️روش سوم : درج شماره پرونده، شماره سریال ثبت نام و شماره شناسنامه.

(در صورت فراموشی اطلاعات برای دریافت شماره داوطلبی و شماره پرونده کنکور می توانید به سایت سنجش مراجعه کنید.)

نتایج نهایی کنکور کی اعلام میشه
نتایج نهایی کنکور کی اعلام میشه

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری چه زمانی می باشد؟ پس از دریافت کارنامه اولیه کلیه داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند به سایت سنجش مراجعه کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند. چند روز پس از انجام انتخاب رشته، نتایج نهایی کنکور سراسری منتشر می شود و داوطلبان با مراجعه به سایت sanjesh.org می توانند کارنامه نهایی خود را دریافت کنند.

نتایج نهایی کنکور سراسری چند روز پس از انتخاب رشته اعلام می شود. تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با زمان دقیق اعلام نتایج نهایی کنکور 1401 منتشر نشده است. به محض انتشار اطلاعیه سنجش، زمان مشاهده نتایج نهایی انتخاب رشته از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

داوطلبان پس از دریافت کارنامه اولیه و کارنامه نهایی در صورت داشتن هرگونه اعتراض می توانند به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه کرده و درخواست خود را به صورت الکترونیکی ثبت نمایند. پیگیری نتایج اعتراضات نیز از طریق سایت سنجش و به صورت اینترنتی امکانپذیر است.

جمع بندی

زمان دقیق اعلام نتایج اولیه و اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری از طریق سایت سنجش اعلام می شود. به محض انتشار اطلاعیه سنجش این مقاله بروزرسانی خواهد شد. متقاضیان با به همراه داشتن اطلاعات می توانند کارنامه خود را به صورت اینترنتی دریافت کنند. کلیه مراحل دریافت کارنامه، انتخاب رشته و اعتراض به نتایج کنکور به صورت غیرحضوری و از طریق سایت سنجش امکانپذیر است و به درخواست های حضوری متقاضیان پاسخ داده نخواهد شد.


سوالات متداول

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری چیست؟

داوطلبان برای مشاهده نتایج اولیه و نتایج نهایی کنکور سراسری باید به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

نتایج دانشگاه آزاد کی اعلام می شود؟

نتایج اولیه دانشگاه آزاد همزمان با نتایج کنکور سراسری از طریق سایت سنجش اعلام می شود.

نتایج انتخاب رشته کنکور 1400 کی میاد؟

نتایج نهایی یا نتایج انتخاب رشته کنکور معمولا در شهریورماه اعلام می شود. زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 2

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا