کنکور

کارت ورود به جلسه کنکور 1401 [نحوه دریافت و رفع نقص کارت شرکت در آزمون]

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، كارت‌ ورود به جلسه‌ی آزمون‌ کنکور سراسری به همراه راهنمای شركت در آزمون از روز یک‌شنبه (5 تیر 1401) تا روز سه‌شنبه (7 تیر 1401) روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش كشور قرار می‌گیرد. داوطلبان کنکور سراسری باید در زمان مقرر به درگاه اطلاع‌رسانی سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند. با وارد کردن شماره‌ی سريال كارت اعتباری ثبت‌نام (12 رقمی) و شماره‌ی شناسنامه يا شماره‌ی پرونده و كدپيگيری ثبت‌نام (16 رقمی) و نام و نام خانوادگی، كدملی و سريال شماره‌ی شناسنامه، كارت ورود به جلسه‌ی کنکور قابل دریافت است.

آزمون سراسری سال 1401 از تاریخ هشتم تا یازدهم تیرماه برگزار می‌شود. زمان دقیق برگزاری کنکور برای هر گروه آزمایشی، تعداد و نحوه‌‌ی دریافت كارت‌ ورود به جلسه، شرایط، نحوه و محل رفع نقص كارت شركت در آزمون سراسری سال 1401، ازجمله اطلاعاتی هستند که به تفصیل در این مقاله برای داوطلبان این آزمون سرنوشت‌ساز تشریح شده‌‌اند.

کارت ورود به جلسه کنکور 1401
کارت ورود به جلسه کنکور 1401

نحوه‌ دریافت كارت شركت در کنکور 1401

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری 1401 باید از روز یک‌شنبه (5 تیر ماه 1401) تا روز سه‌شنبه (7 تیر ماه 1401) برای دریافت کارت ورود به جلسه، به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند. برای دریافت کارت باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

 1. شماره‌ی سريال كارت اعتباری ثبت نام (12 رقمی) و شماره‌ی شناسنامه يا شماره‌ی پرونده و كدپيگيری ثبت‌نام (16 رقمی)
 2. نام و نام­ خانوادگی، كدملی و سريال شماره‌ی شناسنامه‌

درنهایت يک نسخه‌ی پرينت از برگ راهنما و كارت ورود به جلسه‌ی کنکور تهيه کنند. داوطلبانی كه در 2 يا 3 گروه آزمايشی کنکور سراسری ثبت‌نام کرده‌اند، علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون گروه آزمايشی اصلی، باید از كارت گروه آزمايشی دوم و يا گروه‌های آزمايشی دوم و سوم (گروه‌­های آزمايشی هنر و زبان‌های خارجی) خود را نیز پرینت بگیرند.

کارت ورود به جلسه‌ی کنکور از وسایل مورد نیاز کنکور 1401 است. علاوه بر پرینت کارت ورود، همراه داشتن اصل كارت ملی و يا اصل شناسنامه‌ی عكس­‌دار در کنکور الزامی است.

بهتر است داوطلبان بعد از دریافت کارت با توجه به آدرس مندرج روی کارت ورود به جلسه‌ی آزمون، حوزه امتحانی خود را در روزهای باقیمانده تا آزمون شناسایی کنند تا بدون نگرانی در جلسه آزمون حضور یابند 
روش های دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1401
روش های دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1401

نحوه دریافت مجدد شماره پرونده یا کد پیگیری کنکور 1401

اگر به دليل نداشتن اطلاعات مربوط به ثبت‌نام کنکور یعنی شماره‌ی پرونده و يا كد پيگيری، نمی‌توانید از کارت ورود به جلسه‌ی کنکور خود پرينت بگیرید، نگران نباشید. نیاز به مراجعه‌ی حضوری هم نیست. به هيچ‌وجه به باجه‌ی رفع نقص مراجعه نکنید. باید به درگاه سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه کنید و به سيستم پاسخگويی وارد شوید. نام آزمون و موضوع پيگيری را وارد و اطلاعات مربوط به شماره‌ی پرونده يا كد پيگيری ثبت‌­نام خود را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که امكان دریافت مجدد شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت‌نام کنکور 1401 براي متقاضیانی فراهم است كه در سيستم پاسخگويی سازمان سنجش دارای عضويت باشند. پس اگر اطلاعات فوق را ندارید یا گم کرده‎‌اید با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابی اين اطلاعات اقدام کنید.

تعداد کارت شرکت در کنکور سراسری 1401

تعداد کارت شرکت در آزمون قابل دریافت برای داوطلبان با توجه به ثبت‌­نام آن‌ها در گروه‌­های آزمایشی مختلف در جدول زیر ذکر شده است:

گروه آزمایشی در کنکور تعداد و نوع‌ کارت‌های ورود به جلسه‌ی دریافتی
علوم تجربی فقط کارت ورود به جلسه‌ی آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی
علوم ریاضی فقط کارت ورود به جلسه‌ی آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی
علوم انسانی فقط کارت ورود به جلسه‌ی آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی
هنر
 1. کارت ورود به جلسه‌ی گروه آزمایشی هنر
 2. کارت ورود به جلسه‌ی یکی گروه‌­های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی (در صورتی که قبلاً در آن‌ها ثبت‌نام کرده‌اند)
زبان‌های خارجی
 1. کارت ورود به جلسه‌ی گروه آزمایشی زبان‌های خارجی
 2. کارت ورود به جلسه‌ی یکی گروه­‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی (در صورتی که قبلاً در آن‌ها ثبت نام کرده‌اند)

برای داوطلبانی که علاوه بر ثبت­‌نام در آزمون یکی از گروه‌های آزمايشی علوم‌ رياضی و فنی، علوم‌ تجربی و علوم‌ انسانی، در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی نیز ثبت‌­نام کرده‌اند، سه‌ كارت‌ شركت در آزمون صادر شده است. يک كارت‌ مربوط‌ به‌ گروه‌ آزمايشی اصلی علوم‌ رياضی و فنی يا علوم‌ تجربی و يا علوم‌ انسانی و دو كارت‌ ديگر به‌ ترتيب‌ برای گروه‌ هنر و زبان‌های خارجی.

رفع مغایرت اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور

با توجه به دريافت اطلاعات شناسنامه‌ای داوطلبان کنکور از سامانه‌ی ثبت احوال، امکان ويرايش اطلاعات شناسنامه‌ای وجود ندارد. پس اگر مغايرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 2، 3، 4 و 13 كارت شركت در آزمون داوطلبان وجود داشت، باید درخواست کتبی خود را به همراه تصویر شناسنامه یا کارت ملی حداکثر تا تاریخ 12 تیرماه 1401 از طریق آدرس https://darkhast.sanjesh.org به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند.

اگر داوطلبان نظام سالی واحدی و ترمی واحدی كه مشمول اعمال سوابق تحصيلی ديپلم (فارغ‌التحصيلان سال 1384 به بعد) و يا پيش‌دانشگاهی (فارغ‌التحصيلان سال 1391 به بعد) هستند و همچنين فارغ‌التحصيلان نظام آموزشی جديد (نظام 6،3،3) نسبت به مندرجات كارت در بندهای مربوط به نام و خانوادگی، سال تولد، شماره‌ی شناسنامه، سال اخذ و نوع ديپلم، شماره‌ی ملی، كد دانش آموزی و منطقه‌ی اخذ ديپلم، عنوان مدرك پيش‌دانشگاهی، منطقه يا ناحيه‌ی اخذ مدرك پيش‌دانشگاهی و كد دانش‌آموزی مقطع پيش‌دانشگاهی، مغايرتی مشاهده کردند، باید برای اصلاح مورد يا موارد مذکور حداكثر تا تاريخ 13 تیر 1401 به منطقه‌ی آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصيلی خود مراجعه کنند.

اقدامات لازم در صورت مغایرت اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور 1401
اقدامات لازم در صورت مغایرت اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور 1401

دانش‌آموزان سال آخر که مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند برای اطلاع از زمان مشاهده‌ی سوابق تحصیلی باید به اطلاعیه‌ای که در تاریخ 21 تیر 1401 در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می­‌شود، مراجعه کنند.

داوطلبانی كه مشمول اعمال سوابق تحصيلی نیستند، اگر مغايرتی در اطلاعات سال اخذ و نوع ديپلم، سری و سريال شناسنامه، محل تولد، سهميه، معدل كتبی نهايی ديپلم، محل اخذ مدرک ماقبل ديپلم، محل اخذ مدرك ديپلم، عنوان مدرک پيش دانشگاهی، منطقه يا ناحيه‌ی اخذ پيش‌دانشگاهی و وضعيت تحصيلی و اشتغال مغايرتي دیدند، باید براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 11 تیر 1401 فقط به درگاه اينترنتی سازمان سنجش (قسمت ويرايش اطلاعات در کارت ورود به جلسه) مراجعه کنند. در این بخش با توجه به توضيحات مندرج در درگاه، اصلاح این موارد امکان‌پذیر است.

در صورت مغایرت در برخی از اطلاعات ثبت‌نامی مانند فاقد عکس، اشتباه عکس و یا معلولیت، داوطلبان باید به باجه‌های رفع نقص مطابق با شهر محل سکونت خود مراجعه کنند. از روز سه‌شنبه (7 تیرماه 1401) تا جمعه (10 تیرماه 1401) نمايند‎ه‌ی سازمان سنجش آموز کشور در باجه‌های رفع نقص حضور دارد و امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد.

اقدامات لازم در صورت مغایرت در اطلاعات کارت آزمون سراسری 1401
اقدامات لازم در صورت مغایرت در اطلاعات کارت آزمون سراسری 1401

محل رفع نقص كارت شركت در کنکور 1401

زمان و محل رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون متقاضیان گروه­‌های آزمايشی علوم رياضی و فنی، علوم انسانی، علوم‌ تجربی، هنر و زبان‌های ‌خارجی بر مبنای شهرستان‌ انتخابی آن‌ها – كه‌ در بند 46 تقاضانامه‌‌ی ثبت‌‌نام‌ کنکور مشخص‌كرده‌اند – تعیین می‌شود.

برای دریافت جدول شهرستان‌ها و یا بخش محل اجرای آزمون داوطلبان برای همه‌ی گروه‌های آزمایشی اینجا کلیک کنید. همچنین جدول آدرس محل رفع نقص کارت ورود به جلسه‎‌ی حوزه‌ی خواهران و برادران آزمون سراسری 1401 از اینجا قابل دانلود است.

موارد الزامی مراجعه به باجه‌ های رفع نقص کارت آزمون کنکور

رفع مغایرت اطلاعات و نقص کارت آزمون کنکور در موارد خاصی نیاز به مراجعه حضوری به باجه‌های رفع نقص دارد. این موارد در ادامه ذکر شده‌اند:

 1. مغایرت در جنسيت، دین، زبان خارجی امتحانی، معلوليت، بهياری و نوع سوال انتخابی. (مختص داوطلبان دارنده‌ی ديپلم علوم و معارف اسلامی در گروه آزمايشی علوم انسانی)
 2. ناخوانا بودن شماره‌ی داوطلبی چه به صورت عددی و يا به صورت حروف
 3. فاقد عکس بودن کارت شرکت در آزمون یا دارای اشکال بودن عکس کارت. ازجمله اشتباه بودن عکس، فاقد مهر بودن آن یا عدم وضوح تصویر. (متقاضی باید 3 قطعه عكس 4×3 که در سال جاری تهيه شده باشد، همراه داشته باشد. متقاضی باید كارت ملی يا شناسنامه‌ی عكس‌دار خود را به نماينده‌ی سازمان سنجش در باجه‌ی رفع نقص ارائه دهد.)
 4. در کارت متقاضیاتی که بند معلولیت تقاضانامه‌ی ثبت‌نام کنکور را علامت‌گذاری کرده‎‌اند، تفاوتی وجود دارد. در مقابل عنوان معلولیت در کارت آن‌ها، پس از استعلام از سازمان بهزیستی، نوع‌ معلوليت‌ و شدت آن درج‌ می‌شود. چنانچه‌ معلوليت متقاضی مورد تاييد قرار نگرفته است یا بند معلوليت کارت او حذف شده باشد، باید به باجه رفع نقص مراجعه کند. (همراه داشتن گواهی معلوليت هنگام مراجعه ضروری است)

در صورتی كه عکس کارت ورود به جلسه‌ی کنکور داوطلبی دارای اشكال باشد و تا روز قبل از آزمون نسبت به رفع آن اقدام نکند، در جلسه‌ی کنکور مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب با وی رفتار خواهد شد.

زمان رفع نقص كارت ورود به جلسه کنکور 1401

برای بررسی موضوع نقص کارت ورود به جلسه‌ی کنکور، باید صبح‌ها از ساعت 8:30 تا 12:00 و بعد از ظهرها از ساعت 14:00 تا 18:00 در روزهای اعلام شده و بر اساس زمان‌بندی مندرج در جدول ذیل به نماينده‌ی سازمان سنجش مستقر در باجه‌ی رفع نقص حوزه‌ی مربوطه مراجعه کنید. توجه داشته باشید که فقط  در موارد الزامی که بالاتر ذکر شد به باجه‌های رفع نقص کارت آزمون مراجعه کنید.

تاریخ مراجعه‌ی متقاضیان به باجه‌های رفع نقص با توجه به گروه آزمایشی در کنکور 1401

گروه‌های آزمايشی

زمان مراجعه به باجه رفع نقص

هنر

روز سه‌شنبه 1401/04/07

علوم انسانی

روزهای سه‌شنبه 1401/04/07 و چهارشنبه 1401/04/08

علوم ریاضی و فنی

علوم تجربی

روزهای چهار‌شنبه 1401/04/08 و پنجشنبه 1401/04/09

زبان‌های خارجی

پنجشنبه 1401/04/09 و جمعه 1401/04/10

لینک دانلود اپلیکیشن هم‌درس
لینک دانلود اپلیکیشن هم‌درس

نحوه رفع مغایرت در اطلاعات مربوط به سهمیه‌ کنکور 1401

اگر سهميه‌ی درخواستی متقاضی غير از سهميه‌ی مناطق است اما در بند 18 كارت ورود به جلسه‌ او سهميه‌ی مناطق درج شده، باید این مغایرت را رفع کند.

متقاضیان استفاده از سهميه‌های بنياد شهيد و امور ايثارگران، رزمندگان ستاد كل نيروهای مسلح، وزارت جهاد كشاورزی و رزمنده متقاضی بسيجی و همچنين همسر و فرزندان آنان برای اعلام مغايرت و تكميل اطلاعات مربوط به سهميه باید حداكثر تا تاریخ 11 تیرماه 1401 منحصراً به قسمت ويرايش اطلاعات در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند. آن‌ها می‌توانند با توجه به توضيحات مندرج در درگاه، نسبت به اصلاح و تكميل موارد مغایر اقدام کنند. درصورت تاييد سهميه توسط ارگان مربوط، سهميه برای آن‌ها اعمال می‌شود.

اگر متقاضیان استفاده از سهمیه‌های مذکور این اقدامات را صورت ندهند، با سهميه‌ی مناطق گزينش خواهند شد. هيچگونه اعتراضی از سوی آن‌ها قابل‌قبول نیست. همچنین متقاضیانی كه سهميه‌ی آن‌ها مورد تاييد قرار نگرفته است باید برای اطمينان بيشتر و بررسی وضعيت عدم تاييد سهميه‌ی خود (بعد از ويرايش) به ارگان‌های ذيربط هم مراجعه کنند.

داوطلبانی كه در زمان ثبت‌­نام کنکور موفق به اعمال بند موسسات غيرانتفاعی و دانشگاه پيام نور نشده­­‌اند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته، نسبت به اعمال بند فوق اقدام کنند.

برای اطلاع از وسایل مورد نیاز، وسایل ممنوعه، مواردی از قانون رسيدگی به تخلفات و جرايم در کنکور و دستورالعمل بهداشتی جلسه‎‌ی کنکور 1401، مقاله‌ی «روز کنکور با خود چه ببریم؟» را مطالعه کنید.

شخصی‌ سازی دفترچه‌ های سوال در کنکور 1401

توجه به «تعداد و زمان پاسخگویی به سوالات کنکور 1401» از این جهت اهمیت دارد که نسبت به کنکور سال‌های گذشته تغییراتی دارد. در کنکور 1401 به هر متقاضی در گروه‌های آزمايشی مطابق جدول ذیل، دفترچه‌ی سوال عمومی و اختصاصی و پاسخنامه داده می‌شود. اين بسته‌ها شخصی‌سازی شده و مشخصات متقاضیان بر روی پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج شده است.

ردیف آزمون عمومی و اختصاصی زمان شروع، نوبت، روز و تاریخ آزمون تعداد پاسخنامه دفترچه‌ی سوال
1 گروه آزمایشی هنر 8:30 صبح روز چهارشنبه 8 تیر 1401 2 2
2 گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی 8:30 صبح روز پنجشنبه 9 تیر 1401 3 3
3 گروه آزمایشی علوم انسانی 8:30 صبح روز پنجشنبه 9 تیر 1401 3 3
4 گروه آزمایشی علوم تجربی 8:30 صبح روز جمعه 10 تیر 1401 3 3
5 گروه آزمایشی زبان‌های خارجی 8:30 صبح روز شنبه 11 تیر 1401 2 2

متقاضیان‌ شرکت در گروه علوم تجربی که دارای گواهينامه‌‌ی ديپلم بهياری هستند و به حرفه‌ی بهياری اشتغال دارند، باید علاوه‌ بر پاسخگويی به‌ سوالات‌ دفترچه‌‌‌ی شماره 2 و 3، به‌ 35 سوال‌ درس بهياری پاسخ ‌دهند.

متقاضیانی كه‌ معارف آن‌ها غيراسلام است، بايد سوالات‌ مربوط به‌ اقليت‌های دينی (كليميی، زرتشتی و مسيحی) پاسخ بدهند. و آن‌هایی که زبان‌ خارجی آن‌ها غيرانگليسی است، باید به سوالات زبان‌ خارجی ‌غيرانگليسی (فرانسه، آلمانی، ايتاليايی ‌و يا روسی) پاسخ‌ بدهند. سوالات‌ مربوط برای اين دسته از متقاضیان با توجه‌ به‌ شماره‌‌ی داوطلبی آن‌ها شخصی‌سازی شده است. و به‌ صورت بسته‌های مجزا، در جلسه‌ی آزمون همراه با دفترچه‌ی سوالات عمومی به آن‌ها تحویل خواهد شد.

رشته‌ های دارای شرايط خاص کنکور 1401

رشته‌های دارای شرایط خاص در کنکور سراسری 1401 در ادامه ذکر شده‌اند. اقدام برای انتخاب این رشته‌ها همزمان با دریافت کارت ورود به جلسه‌ی کنکور انجام می‌گیرد. اقدامات لازم برای انتخاب این رشته‌ها نیز در ادامه بیان شده است.

عنوان رشته‎‌های خاص در کنکور 1401:

 1. علوم ورزشی – آموزش تربیت بدنی
 2. نقاشی، ارتباط تصويری، طراحی پارچه، طراحی لباس و آموزش هنر
 3. طراحی صنعتی
 4. ادبیات نمایشی
 5. مجسمه‌سازی
 6. موسیقی ایرانی
 7. موسیقی جهانی
 8. کتابت و نگارگری
 9. آهنگسازی
 10. بازیگری
 11. طراحی صحنه
 12. نمایش عروسکی
 13. عکاسی

نحوه شرکت در آزمون عملی رشته های خاص گروه هنر

داوطلبان گروه آزمايشی هنر در صورت علاقهمندی به رشته­‌های بالا، برای شركت در آزمون عملی، باید نسبت به انتخاب حداكثر دو مجموعه از رشته‌های تحصيلی بالا (موارد 2 الی 13) و منحصراً به صورت اينترنتی از روز یکشنبه مورخ 1401/04/05 همزمان با پرينت كارت ورود به جلسه‌ی کنکور  تا روز شنبه مورخ 1401/04/11 از طريق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

پذیرش دانشجو در این رشته‌ها به صورت متمرکز و با شرایط خاص صورت می‌گیرد. بنابراین داوطلبانی که یک مجموعه از مجموعه رشته‌های تحصيلی گروه آزمايشی هنر را برای شركت در آزمون عملی انتخاب می‌کنند، باید مبلغ دويست و بيست و پنج هزار تومان بابت هزينه‌ی آزمون عملی به صورت اينترنتی و به وسيله‌ی كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب پرداخت کنند.

علاقه‌مندان به شركت در آزمون عملی دو مجموعه از مجموعه‌­های گروه آزمايشی هنر، باید مبلغ چهارصد و پنجاه هزار تومان به صورت اينترنتی پرداخت کنند. عدم پرداخت هزينه آزمون رشته­‌های تحصيلی عملی در تاريخ تعيين شده، به منزله‌ی عدم امكان پذيرش داوطلبان در اين رشته‌ها خواهد بود.

داوطلبان باید برای اطلاع از جزئيات برگزاری آزمون عملی، زمان پرينت كارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاری آزمون رشته‌های خاص گروه هنر به اطلاعيه‌ای كه روز چهارشنبه 22 تیرماه 1401 در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گيرد، مراجعه کنند. داوطلبان برای شرکت در آزمون عملی باید شرایطی داشته باشند. اولاً نسبت به پرداخت هزینه‌ی برگزاری آزمون عملی در بازه‌ی زمانی اعلام‌شده اقدام کنند. ثانیاً در جلسه‌ی آزمون گروه آزمایشی هنر که در روز چهارشنبه مورخ 1401/04/08 برگزاری می‌‌شود، حاضر باشند.

نحوه شرکت در آزمون عملی رشته علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی

داوطلبان هريک از گروه‌­های آزمايشی علوم رياضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه‌مندی به رشته‌ی علوم ورزشی و آموزش تربيت بدنی، باید منحصراً به صورت اينترنتی و همزمان با پرينت كارت ورود به جلسه‌ی آزمون از روز یکشنبه مورخ 1401/04/05 تا روز شنبه مورخ 1401/04/11 از طريق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اقدام کنند.

پذيرش دانشجو در اين رشته در آزمون سراسری سال 1401 به صورت متمركز با شرايط خاص صورت می‌گیرد. بنابراین داوطلبان باید مبلغ يکصد و پنج هزار تومان به صورت اينترنتی به‌وسيله‌ی كارت‌های بانكی عضو شتاب پرداخت کنند.

داوطلبان باید برای اطلاع از روزهای برگزاری آزمون عملی رشته‌ی مذكور به اطلاعيه‌ای كه در روز چهارشنبه مورخ 1401/04/22 در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر می‌‌شود، مراجعه کنند. داوطلبان برای شرکت در آزمون عملی باید شرایطی داشته باشند. اولاً نسبت به پرداخت هزینه‌ی برگزاری آزمون عملی در بازه‌ی زمانی اعلام‌شده اقدام کنند. ثانیاً در جلسه‌ی آزمون یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی که در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ 9 و 10 تیرماه 1401 برگزار می‌شود، حاضر باشند.

آخرین مدرک تحصیلی لازم برای متقاضیان شرکت در کنکور

آخرین مدرک تحصیلی متقاضیان آزمون سراسری سال 1401 باید یکی از موارد ذیل باشد:

 • دارای دیپلم نظام جديد آموزشي 3-3-6
 • دانش‌آموز نظام جديد آموزشی 3-3-6 (پايه‌ی دوازدهم) كه تا پايان شهريور ماه (1401/06/31) موفق به اخذ ديپلم می‌شود
 • دارای گواهی‌نامه پيش دانشگاهی (به تاريخ فارغ‌التحصيلي حداكثر تا 1401/06/31)
 • دارای ديپلم چهارساله‌ی نظام قديم آموزش متوسطه
 • دارای مدرک كاردانی و يا بالاتر (به تاريخ فارغ‌التحصيلی حداكثر تا 1401/06/31)

ممکن است متقاضیان شرکت در کنکور سراسری تا تاريخ 1401/06/31 موفق به اخذ یکی از مدارک بالا نشوند. در صورتی که این افراد در کنکور شركت کرده و قبول شوند، قبولی آن‌ها لغو خواهد شد. ممکن است متقاضی در رشته‌هايی كه پذيرش آن‌ها از نيمسال دوم سال تحصيلی 1402-1401 آغاز می‌شود، قبول شود. در این شرایط به شرط دريافت مدارک تحصيلی فوق تا تاريخ 1401/11/30، ثبت‌نام و ادامه‌ی تحصيل آن‌ها در رشته‌ی قبولی بلامانع خواهد بود.

تاریخ‌های مهم برای داوطلبان کنکور 1401

به یاد سپاری تاریخ‌های مهم برای اقدامات اساسی داوطلبان کنکور، با توجه به استرس این آزمون سرنوشت‌ساز، دشوار است. در ادامه جدولی برای یادآوری این زمان‌های مهم، ارائه شده است. با بهره‌گیری از این جدول، می‌توانید به حفظ آرامش خودتان قبل، حین و بعد از کنکور کمک کنید:

تاریخ‌های مهم برای داوطلبان کنکور 1401

دریافت و پرینت کارت ورود به جلسه‌ی کنکور از سایت سازمان سنجش آموزش کشور:

5 تا 7 تیر 

مراجعه به باجه‌های رفع نقص کارت ورود به جلسه‌ی کنکور، در صورت لزوم:

7 تا 10 تیر

شرکت در کنکور سراسری بر اساس گروه آزمایشی:

8 تا 11 تیر

پرداخت هزینه‌ی آزمون عملی هنر در سایت سازمان سنجش آموزش کشور:

5 تا 11 تیر

پرداخت هزینه‌ی آزمون عملی رشته‌ی تربیت بدنی در سایت سازمان سنجش آموزش:

5 تا 11 تیر

ویرایش سهمیه‌ی ثبت‌نامی در کنکور:

تا 11 تیر

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه‌ی کنکور:

تا 11 تیر

ویرایش اطلاعات شناسنامه‌ای در سامانه‌ی درخواست سازمان سنجش آموزش کشور:

تا 12 تیر

مراجعه به منطقه‌ی آموزش و پرورش در صورت مغایرت اطلاعات سوابق تحصیلی برای ویرایش:

تا 13 تیر

تکمیل پرسشنامه‌ی ارزیابی حوزه‌ی کنکور:

8 تا 15 تیر

مشاهده‌ی سوابق تحصیلی طبق اطلاعیه‌ی سازمان سنجش آموزش کشور:

 21 تیر

انتخاب رشته‌ی کنکور سراسری 1401:

نیمه‌ی دوم مرداد

پرداخت هزینه‌ و انتخاب رشته‌ی دانشگاه فرهنگیان:

نیمه‌ی دوم مرداد

پرداخت هزینه  انتخاب رشته‌ی دانشگاه آزاد اسلامی:

نیمه‌ی دوم مرداد

جمع‌بندی

كارت‌ ورود به جلسه‌ی آزمون‌ کنکور سراسری به همراه راهنمای شركت در آزمون از روز یک‌شنبه (5 تیر 1401) تا روز سه‌شنبه (7 تیر 1401) روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش كشور قرار می‌گیرد. وارد کردن شماره‌ی سريال كارت اعتباری ثبت‌نام (12 رقمی) و شماره‌ی شناسنامه يا شماره‌ی پرونده و كدپيگيری ثبت‌نام (16 رقمی) برای مشاهده و دریافت کارت ضروری است. داوطلبان همچنین باید نام و نام­ خانوادگی، كدملی و سريال شماره‌ی شناسنامه‌ی خود را وارد کنند. آن‌ها درنهایت باید يک نسخه‌ی پرينت از برگ راهنما و كارت ورود به جلسه‌ی کنکور تهيه کنند.

دریافت کارت ورود به جلسه، آگاهی از محل برگزاری آزمون برای هر داوطلب و کسب آمادگی برای حضور به موقع در جلسه‌ی کنکور اهمیت زیادی دارند. اگر اطلاعات کارت آزمون دچار مغایرتی باشد، رفع آن‌ ضروری است. قوانین و محل رجوع برای رفع مغایرت‌ها و نقص‌های کارت ورود به جلسه‌ی کنکور در مقاله ذکر شده است. داوطلبان کنکور همچنین باید با تعداد و زمان پاسخگویی به سوالات کنکور 1401 و وسایل مورد نیاز کنکور 1401 آشنا باشند و ضمن رعایت قوانین و مقررات کنکور، شرایط مساعدی برای حضور و کسب موفقیت برای خود فراهم کنند.

در این مقاله علاوه بر موارد مذکور، اطلاعاتی درباره‌ی آخرین مدرک تحصیلی لازم برای داوطلبان کنکور اعلام شده است. همچنین رشته‌های خاصی که مراحل انتخاب و پرداخت هزینه‌ی شرکت در آزمون‌های عملی آن‌ها با دریافت کارت ورود به جلسه‌ی کنکور 1401 همزمان شده است، ارائه شده است.


سوالات متداول

کارت ورود به جلسه‌ی کنکور 1401 چه زمانی قابل دریافت است؟

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری 1401 باید از روز یک‌شنبه (5 تیر ماه 1401) تا روز سه‌شنبه (7 تیر ماه 1401) برای دریافت کارت شرکت در کنکور 1401 به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

برای دریافت کارت ورود به جلسه‌ی کنکور 1401 به چه اطلاعاتی نیاز است؟

وارد کردن شماره‌ی سريال كارت اعتباری ثبت نام (12 رقمی) و شماره‌ی شناسنامه يا شماره‌ی پرونده و كدپيگيری ثبت‌نام (16 رقمی) برای مشاهده و دریافت کارت ضروری است. داوطلبان همچنین باید نام و نام¬ خانوادگی، كدملی و سريال شماره‌ی شناسنامه‌ی خود را وارد کنند و درنهایت يک نسخه‌ی پرينت از برگ راهنما و كارت ورود به جلسه‌ی کنکور تهيه کنند.

در چه مواردی باید برای رفع مغایرت اطلاعات کارت ورود به جلسه‌ی کنکور به باجه‌های رفع نقص مراجعه کرد؟

در صورت مغایرت در برخی از اطلاعات ثبت‌نامی مانند فاقد عکس، اشتباه عکس و یا معلولیت، داوطلبان باید به باجه‌های رفع نقص مطابق با شهر محل سکونت خود مراجعه کنند. از روز سه‌شنبه (7 تیرماه 1401) تا جمعه (10 تیرماه 1401) نمايند‎ه‌ی سازمان سنجش آموز کشور در باجه‌های رفع نقص حضور دارد و امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد.

میانگین امتیاز 4.8 / 5. جمع امتیاز 4

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا