راهنمای ثبت نام کنکور

کد نظام وظیفه کنکور سراسری 1401

کد نظام وظیفه کنکور سراسری 1401 یکی از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور می باشد.داوطلبان مرد در صورتیکه قصد ثبت نام کنکور را دارند، با آگاهی از شرایط و ضوابط مقررات عمومی باید ثبت نام خود را انجام دهند. داوطلبان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را در زمان ثبت نام کنکور سراسری مشخص نمایند. داوطلبان لازم است وضعیت نظام وظیفه خود را به صورت عددی در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند. دریافت کد وضعیت نظام وظیفه و درج آن در فرم ثبت نام کنکور الزامی است.

به منظور تسهیل دسترسی داوطلبان، کد نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور سراسری در این مقاله ارائه داده شده است.

کد نظام وظیفه کنکور سراسری 1401
کد نظام وظیفه کنکور سراسری 1401

کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱

دریافت و درج کد نظام وظیفه کنکور سراسری ۱۴۰۱ در فرم ثبت نام الزامی است. داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری را دارند، باید با دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور از کلیه شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور آگاهی یابند و در صورت دارا بودن کلیه شرایط ثبت نام کنکور 1401 نسبت به تهیه مدارک ثبت نام کنکور اقدام نمایند. یکی از مدارک و اطلاعات لازم برای تکمیل فرم ثبت نام، کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا می باشد.

داوطلبان مرد، در صورتیکه می خواهند در کنکور سراسری شرکت کنند، باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده و از نظر مقررات وظیفه عمومی منعی برای ثبت نام در کنکور نداشته باشند.

کد وضعیت نظام وظیفه به صورت عددی در دفترچه ثبت نام کنکور درج شده است و داوطلبان باید وضعیت نظام وظیفه خود را در زمان ثبت نام مشخص نمایند. (محل درج کد وضعیت نظام وظیفه در فرم تقاضانامه ثبت نام سایت سنجش می باشد.)

دریافت کد نظام وظیفه

متقاضیان لازم است برای دریافت کد نظام وظیفه ثبت نام کنکور سراسری به دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور مراجعه نمایند. داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را باتوجه به مقررات وظیفه عمومی که در دفترچه راهنمای ثبت نام درج شده است، مشخص نمایند. ردیف 47 فرم تقاضانامه ثبت نام، محل درج کد وضعیت نظام وظیفه می باشد.

دانش آموزانی که در سن 17 سالگی و قبل از سن مشمولیت موفق به دریافت دیپلم می شوند، درصورتیکه حداکثر تا 6 ماه پس از رسیدن به سن مشمولیت وارد دانشگاه شوند، مجار به ادامه تحصیل می باشند. در غیراینصورت به دلیل ورود به غیبت، مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

براساس مقررات وظیفه عمومی، متقاضیان مرد لازم است در زمان پذیرش در دانشگاه (قبول قطعی و ثبت نام) در آزمون سراسری سال 1401، یکی از شرایط زیر را دارا بوده و کد مربوطه را در فرم ثبت نام درج نمایند:

کد وضعیت نظام وظیفه در کنکور سراسری 1401
کد وضعیت نظام وظیفه توضیحات
کد 1 دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند
کد 2 دارا بودن کارت معافیت (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص)
کد 3 مشمولان دارای برگ معافيت موقت هولوگرام دار بدون غيبت (پزشكی و كفالت) در مدت اعتبار آن.

**این افراد در صورت قبولی باید از معاونت وظیفه عمومی مجوز لازم را برای ثبت نام در دانشگاه دریافت کنند.

کد 4 متولدين سال 1354 و قبل از آن، اين قبيل مشمولان بايد پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام كارت معافيت دائم هوشمند (معافيت سنی عنايت مقام معظم رهبری) را ارائه نمايند.
کد 5 دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (18 سال تمام) موفق به دریافت دیپلم نظام جدید شده اند. (به شرط نداشتن غیبت)
کد 6 کارکنان وظیفه (سربازان درحال خدمت)  بدون غیبت اولیه دارای مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید حضوری و پیوسته (به شرطی که در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند.)
کد 7 کارکنان وظیفه ای که که خدمت دوره ضرورت آنها تا تاریخ 1401/06/31 به پایان می رسد.
کد 8 کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از اداره نیروی انسانی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل
کد 9 دانشجویان انصرافی در صورتیکه در سنوات اولیه تحصیلی، انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنها در دانشگاه و رشته قبولی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از 1 سال سپری نشده باشد.

(مشروط به اینکه قبلا از تاریخ 1390/08/22، از امتیاز یکبار انصراف استفاده نکرده باشند.)

کد 10 فارغ التحصیلان مقطع کاردانی فقط می توانند در رشته هایی در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل نمایند که برابر اعلام وزارتخانه های علوم و بهداشت، آن رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته بالاتر ندارد.
مقررات وظیفه عمومی ثبت نام کنکور
مقررات وظیفه عمومی ثبت نام کنکور

مقررات وظیفه عمومی ثبت نام کنکور 1401

نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه، یکی از شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری می باشد. داوطلبان مرد لازم است به مقررات وظیفه عمومی ثبت نام کنکور سراسری 1401 که در ادامه بیان شده است، توجه داشته باشند:

📌مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند. (در صورت شرکت در آزمون سراسری و قبولی، برای این افراد معافیت تحصیلی صادر نخواهد شد و دانشگاه مجاز به ثبت نام آنها نمی باشد.)

📌دانشجویان اخراجی دانشگاه ها، تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا دریافت معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند. (به استثنای افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت اخراج شده اند.)

📌معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط، یک بار صادر می شود.

📌ترخیص سربازان حین خدمت، فقط جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر، مجاز می باشد. (ترخیص سربازان جهت ادامه تحصیل در مقطع کاردانی مجاز نیست.)

📌سربازان حین خدمت، مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نیستند. (این افراد در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بون شرایط ادامه تحصیل، از خدمت ترخیص می شوند.)

📌کلیه داوطلبان آقا که در کنکور سراسری 1401 پذیرفته شده اند، به منظور دریافت مجوز برای ثبت نام در دانشگاه، باید به دفاتر پلیس 10+ مراجعه نموده و معافیت تحصیلی دریافت کنند.

سنوات مجاز تحصیل برای مشمولان در مقطع کاردانی 2/5 سال، کارشناسی پیوسته 5 سال، کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال و دکترای پیوسته 8 سال می باشد.

داوطلبان علاوه بر تهیه کد سوابق تحصیلی، کد دانش آموزی، کد منطقه، کد محل تولد و … باید کد نظام وظیفه را نیز در فرم ثبت نام خود وارد نمایند. داوطلبان آقا جهت مشاهده و دریافت کد وضعیت نظام وظیفه لازم است به دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور مراجعه کنند. به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان کلیه کدهای نظام وظیفه برای ثبت نام کنکور را در این مقاله گردآوری کرده ایم. درج کد نظام وظیفه جهت تکمیل فرم ثبت نام الزامی است.


سوالات متداول

کد نظام وظیفه مشمولان غایب برای ثبت نام کنکور سراسری چیست؟

براساس مقررات وظیفه عمومی، مشمولان غایب مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری نمی باشند.

سنوات مجاز تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد چند سال است؟

سنوات مجاز تحصیل برای مشمولان در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته 6 سال می باشد.

کد نظام وظیفه داوطلبان دارای کارت معافیت چه عددی است؟

کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان دارای کارت معافیت، عدد 1 می باشد.

کد وضعیت نظام وظیفه دانشجویان اخراجی چه عددی است؟

دانشجویان اخراجی دانشگاه ها، تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا دریافت معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 2

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا