بدون کنکورکنکور ریاضی

رشته‌ های بدون کنکور ریاضی 1401

پذیرش بدون کنکور از سال 98 از طریق سوابق تحصیلی در کنار پذیرش با کنکور آغاز شد و در بهمن سال 97 سازمان سنجش لیست رشته‌های بدون کنکور را در دفترچه اعلام کرد. داوطلبان برای ثبت‌نام در کنکور با انتخاب یک گزینه در فرم ثبت‌نام می‌توانند در زمان انتخاب رشته، رشته‌های با سوابق تحصیلی را انتخاب کنند.
دانشگاه‌ها براساس رشته و معدل داوطلب براساس سهمیه افراد را مرتب می‌کنند. سیستم ثبت نام سازمان سنجش مستقیم به دانشگاه‌ها و موسسات متصل است، اما دانشگاه اجازه هیچ گونه دخالتی در امور اجرایی ندارد. برگزاری آزمون یا مصاحبه جز برای بعضی از رشته‌های مشخص وجود ندارد. مطالب بیان شده در این مقاله طبق آخرین تغییرات دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی می‌باشد.

رشته‌ های بدون کنکور ریاضی 1401
رشته‌ های بدون کنکور ریاضی 1401
📍 داوطلب گرامی مطالب بیان شده در این مقاله براساس آخرین تغییرات دفترچه انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی 1400 می‌باشد، در صورت تغییر و یا انتشار دفترچه جدید انتخاب رشته بدون کنکور از سایت رسمی سازمان سنجش این مطلب به روزرسانی خواهد شد.

نکات رشته‌های بدون کنکور سراسری 1400

در سال‌های اخیر تعدادی از رشته‌ها درمقاطع مختلف بدون کنکور و تنها از طریق سوابق تحصیلی ارائه شده است که مورد استقبال داوطلبان قرار گرفته است در ادامه به نکاتی در خصوص رشته‌های بدون کنکور سراسری می‌پردازیم.

📌 رشته‌های روزانه در تمامی رشته‌ها رایگان است، حتی داوطلبانی که نحوه پذیرش آن‌ها از طریق روزانه بدون کنکور بوده باشد از پرداخت شهریه معاف هستند.

📌 توجه داشته باشید که در دفترچه لیست رشته‌های نوبت دوم شبانه ارائه شده است که این گروه ملزم به پرداخت شهریه می‌باشند، اما تحصیل با همان گروه روانه در یک کلاس می‌باشد.

📌 یکی از دوره‌های تحصیلی برای دانشگاه‌ها پردیس خودگردان است، که در قبال تحصیل، هزینه زیادی دریافت می‌کنند. قبل از ثبت‌نام در دانشگاه دوره پردیس خودگردان ابتدا از مقدار شهریه رشته مورد نظر خود مطلع شوید. توجه کنید که پذیرش در رشته‌های بدون کنکور روزانه پردیس خودگردان رایگان نیست.

📌 پذیرش در رشته‌های بدون کنکور 1400 از طریق سهمیه‌های منطقه یک، دو، سه، خانواده ایثارگران و شهدا، رزمندگان و… می‌باشد. موسسات و دانشگاه‌ها قوانینی برای تایید و پذیرش سهمیه دارند، اما تایید نهایی سهمیه داوطلبان برعهده سازمان سنجش است.

📌 ظرفیت دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها تقریبا 20هزار نفر، و ظرفیت دوره شبانه حدودا 10 هزار نفر است، مجموع پذیرش رشته‌های بدون کنکور در تمام دانشگاه‌ها، تعداد 568 هزار و 727 نفر می‌باشد.

📌 دقت کنید مدارکی که باید برای ثبت‌نام اسکن کنید کامل بارگذاری شود.

📌 پس از تکمیل فرم ثبت‌نام حتما بررسی کنید که اطلاعات صحیح ثبت شده باشند. پس از دریافت شماره پرونده و کد پیگیری اطلاعات شما ثبت شده است.

📌 داوطلبان برای ثبت‌نام باید یکی از مدارک دیپلم نظام جدید، مدرک پیش دانشگاهی، دیپلم نظام قدیم، کاردانی موسسات عالی را داشته‌باشند.

📌داوطلبان در صورت قبولی در رشته‌های بدون کنکور و با کنکور، فقط می‌توانند در یکی از دو رشته ادامه تحصیل بدهند، تحصیل همزمان با چند رشته امکان ‌پذیر نیست.

📌 داوطلبان بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی می‌توانند در کد رشته دیگری تحصیل کنند.

📌 داوطلبانی که دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا کار و دانش نظام قدیم را در ندارند، امکان ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون زا ندارند.

📌 دقت کنید که اگر داوطلبان در دوره‌های روزانه پردیس خودگردان پذیرفته شوند، همچنان باید برای تحصیل هزینه پرداخت کنند.

📌 داوطلبانی که موفق به دریافت مدرک دیپلم نظام جدید یا قدیم خود نشده‌اند، باید حداکثر تا تاریخ 1400/06/31 مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی را دریافت کرده‌باشند.

سایر رشته و دانشگاه بدون کنکور

رشته‌ های بدون کنکور زبان 1401

رشته‌ های بدون کنکور هنر 1401

رشته‌ های بدون کنکور ریاضی 1401

رشته‌ های بدون کنکور تجربی 1401

رشته‌ های بدون کنکور انسانی 1401

رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

رشته‌های بدون کنکور ریاضی

لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی شامل رشته‌های متنوعی است، که در جدول زیر به طور کامل لیست شده‌اند. توصیه می‌کنیم قبل از شروع انتخاب رشته درمورد هر رشته اطلاعاتی کسب کنید تا انتخاب رشته مطمئنی داشته باشید.

رشته‌های صرفا براساس سوابق تحصیلی گروه آزمایشی ریاضی مقطع کارشناسی
زمین شناسی علوم و مهندسی باغبانی
مهندسی مدیریت پروژه مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
ریاضیات و کاربرد‌ها مهندسی فضای سبز
زیست شناسی گیاهی زبان و ادبیات ترکی آذری
مهندسی پزشکی فرش
مهندسی شیمی آثار ایرانی
مهندسی مواد و متالوژی مهندس طبیعت
مهندسی ماشین صنایع غذایی مهندسی معدن
علوم دامی علوم و مهندسی خاک
فیزیک شیمی محض
علوم ورزشی مرمت آثار تاریخی
علوم و مهندسی صنایع غذایی(کشاورزی) علوم قران و حدیث
زیست شناسی جانوری مهندسی حرفه‌ای کامپیوتر
مهندسی صنایع مبلمان مهندسی صنایع چوب و فراورده‌های سلولزی
باستان شناسی ادیان و عرفان
هنر اسلامی نقاشی ایرانی
مهندسی کامپیوتر علوم کامپیوتر
رشته‌های صرفا براساس سوابق تحصیلی گروه آزمایشی ریاضی مقطع کاردانی
کاردانی معماری کاردانی فراوری مواد معدنی
کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیز داری
کاردانی تکنولوژی تولیدات دامی کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات

برای اطلاعات بیشتر از شیوه ثبتنام بدون آزمون رشته‌ ریاضی روی لینک زیر کلیک کنید.

لیست رشته‌ های بدون کنکور ریاضی دفترچه 1400

یکی از مهمترین تصمیم‌های هر شخصی انتخاب رشته‌ و دانشگاه می‌باشد، زیرا در آینده داوطلب تاثیر می‌گذارد. داوطلبان در ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور با هر رشته تحصیلی بدون محدودیت می‌توانند ثبت‌نام انجام دهند، به عبارت دیگر داوطلبانی که دیپلم ریاضی دارند قادر به شرکت در رشته‌های بدون آزمون در گروه‌های دیگر مانند انسانی یا تجربی هستند.

سوالات متداول

کدام رشته‌های ریاضی را می‌توان بدون کنکور ثبت‌نام کرد؟

سالانه رشته‌های بدون کنکور هر رشته در سایت سازمان سنجش از طریق دفترچه اعلام می‌شود.

دفترچه ثبت‌نام بدون کنکور رشته ریاضی از چه سایتی منتشر می‌شود؟

شمامی‌توانید دفترچه ثبت‌نام کنکور در دو دوره بدون آزمون و با آزمون در دانشگاه‌های سراسری و آزاد از سایت sanjesh.org دریافت کنید.

لیست رشته‌های بدون آزمون چه زمانی منتشر می‌شود؟

اغلب رشته‌های بدون آزمون هرسال ثابت هستند اما برای اطمینان بیشتر دفترچه پس از انتشار در مهرماه می‌توانید مجدد رشته‌های بدون آزمون را بررسی کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 3

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام خسته نباشید. با دیپلم تجربی شانس قبولی در رشته های بدون کنکور چقدر هست؟ اصلا شانس قبولی هست یا خیر؟

    1. سلام، برای پذیرش در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کل دیپلم و کتبی نهایی شما، ظرفیت های رشته مدنظر و تعداد داوطلبین دخیل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا