پایه دهم

تغییر رشته دهم به یازدهم l راهنمای تغییر رشته در پایه یازدهم

فرآیند انتخاب رشته، یکی از مهم‌ترین تصمیمات دانش‌آموزان است و از طریق تکمیل فرم هدایت تحصیلی و شناخت علایق و استعدادهای دانش‌آموزان و همچنین با کمک مشاوران مدرسه انجام می‌شود. در این میان ممکن است تعدادی از دانش‌آموزان از رشته تحصیلی خود راضی نباشند و پس از گذشت مدتی از تحصیل، تصمیم به تغییر رشته بگیرند.

دانش‌آموزان باید آگاه باشند که پس از انتخاب رشته‌ی تحصیلی و ورود به مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی دوم، کماکان امکان تغییر رشته از دهم به یازدهم وجود دارد و اگر دانش‌آموزان دارای شرایط تغییر رشته از پایه دهم به یازدهم باشند، می‌توانند در آزمون تغییر رشته شرکت و در رشته‌ی مورد علاقه خود تحصیل کنند.

تغییر رشته از دهم به یازدهم | راهنمای تغییر رشته در پایه یازدهم
تغییر رشته از دهم به یازدهم | راهنمای تغییر رشته در پایه یازدهم

تغییر رشته دهم به یازدهم

برخی از دانش‌آموزان پس از اتمام پایه‌ی تحصیلی نهم، معدل مورد نظر آموزش و پرورش را برای انتخاب یک رشته‌ی خاص، کسب نمی‌کنند یا به دلایل دیگر، در انتخاب رشته‌ی تحصیلی خود اشتباه می‌کنند یا پس از گذشت مدتی از تحصیل، علاقه‌ای به رشته خود ندارند. آموزش و پرورش فرصتی را برای این دسته از دانش‌آموزان فراهم کرده است تا بتوانند در بازه‌های زمانی مختلف در آزمون تغییر رشته شرکت و  رشته تحصیلی خود را تغییر دهند.

لازم به ذکراست، تغییر رشته در دبیرستان، فقط در بدو ورود به پایه یازدهم یا پس از اتمام این سال امکان‌پذیر است و دانش‌آموزان باید پس از آگاهی از دروس تغییر رشته، در آزمون مربوطه شرکت کنند.

دانش‌آموزان در طول سال دهم، در دو نوبت امتحانات خرداد و شهریور می‌توانند برای تغییر رشته اقدام کنند.

شرایط تغییر رشته دهم به یازدهم

دانش آموزان اگر شرایط تغییر رشته از پایه دهم به یازدهم را داشته باشند، می‌توانند در آزمون مربوطه شرکت و رشته‌ی تحصیلی خود را تغییر دهند. شرایط تغییر رشته‌ی دهم به یازدهم در ادامه فهرست شده است:

✔️ برای تغییر رشته از پایه دهم به یازدهم، دانش‌آموز باید نمره‌ی قبولی 10 را در امتحانات «دروس تغییر رشته»، در نوبت خرداد یا شهریور (یا هردو) کسب کرده باشد.

✔️ پس از کسب نمره‌ی قبولی در دروس تغییر رشته، دانش‌آموز باید در آزمون بعضی از دروس مشابه رشته‌ی قبلی شرکت کند.

✔️ نمره‌ی قبولی درس‌های رشته قبلی، که با دروس رشته‌ی جدید کد درسی یکسانی دارند، به عنوان درس‌های گذرانده شده در رشته‌ی جدید پذیرفته می‌شوند.

✔️ برخی از دروس، غیرقابل تطبیق هستند، بنابراین دانش آموزی که در امتحان تغییر رشته از پایه‌ی دهم به یازدهم در خرداد ماه شرکت کرده است، باید این دروس را نیز در تابستان سال یازدهم یا دوازدهم و یا دی ماه بگذراند.

✔️ دانش‌آموزاني كه از ساير رشته‌ها به يكي از رشته‌هاي فني تغيير رشته مي‌دهند، در آزمون تغيير رشته، دروس پودماني را امتحان می‌دهند. دروس پودمانی دارای 5 پودمان است که برای هر یک از پودمان‌ها باید به صورت جداگانه اعلام نتیجه شود. قبولی در دروس پودمانی، به معنای کسب شایستگی 2 (معادل نمره‌ی 13.5) یا 3 (معادل 20) است.

دانش‌آموز باید حداکثر 15 روز قبل از برگزاری امتحانات خرداد یا شهریور در پایه‌ی دهم، برای تغییر رشته از پایه‌ی دهم به یازدهم، تصمیم قطعی گرفته باشد.
لینک دانلود اپلیکیشن رایگان هم‌درس
لینک دانلود اپلیکیشن رایگان هم‌درس

مراحل تغییر رشته دهم به یازدهم

مراحل تغییر رشته در مقطع دهم به یازدهم به اختصار در ادامه بیان شده است:

☑️ درخواست کتبی توسط دانش‌آموز.

☑️ تعیین نوبت برای شرکت در آزمون تغییر رشته ( در دو نوبت خرداد یا شهریور می‌توانید در آزمون تغییر رشته شرکت کنید.)

☑️ ثبت درخواست تغییر رشته در سامانه سناد و دریافت و تکمیل فرم الف و ب. (پس از مراجعه به سامانه سناد و «دریافت فرم الف انتخاب رشته»، دانش‌آموز باید این فرم را در دو نسخه چاپ و تکمیل کند و پس از امضای ولی، به مدرسه تحویل دهد.)

نکته: تکمیل فرم مذکور باید دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد یا شهریور انجام شود.

☑️ بررسی و تایید اداره‌ی آموزش و پرورش.

☑️ شرکت در آزمون و ثبت نمرات تغییر رشته در سیستم. (پس از کسب نمره‌ی قبولی در دروس تخصصی تغییر رشته، دانش‌آموز می‌تواند رشته‌ی خود را تغییر دهد.)

دروس تغییر رشته دهم به یازدهم

دروس تغییر رشته از پایه‌ی دهم به یازدهم به منظور آگاهی بیشتر دانش‌آموزان، به صورت کامل در جدول زیر ارائه داده شده است:

دروس تغییر رشته از پایه‌ی دهم به یازدهم
از تجربی، انسانی، معارف، فنی و حرفه ای و کاردانش
به ریاضی
از ریاضی، تجربی، انسانی، فنی و حرفه ای و کاردانش
به علوم و معارف اسلامی
از کاردانش، ریاضی، تجربی، انسانی، معارف
به فنی و حرفه ای
 • ریاضی 1
 • هندسه 1
 • فیزیک 1
 • شیمی 1

از تجربی به ریاضی : در صورت قبولی در دروس شیمی 1 و ریاضی 1 رشته‌ی تجربی، صرفا در دو آزمون زیر شرکت کنند:

 1. هندسه 1
 2. فیزیک 1
 • تاریخ 1 (تخصصی رشته)
 • عربی 1 (زبان تخصصی رشته)
 • اصول عقاید 1
 • علوم و معارف قرآنی 1
 • الزامات محیط کار
 • دروس شایستگی فنی (تخصصی)

از کاردانش به فنی: در صورت قبولی در الزامات رشته فعلی، صرفا در آزمون های زیر شرکت کند:

 1. دروس شایستگی فنی (تخصصی)
از ریاضی، انسانی، معارف، فنی و حرفه ای، کاردانش
به تجربی
از ریاضی، تجربی، معارف، فنی و حرفه ای، کاردانش
به انسانی
از ریاضی، تجربی، انسانی، معارف و فنی و حرفه ای
به کاردانش
 • ریاضی 1
 • زیست 1
 • فیزیک 1
 • شیمی 1

از ریاضی به تجربی: در صورت قبولی در فیزیک 1، شیمی 1 و ریاضی 1 رشته‌ی ریاضی، صرفا در آزمون زیر شرکت کند:

 1. زیست 1
 • علوم و فنون ادبی 1
 • جامعه شناسی 1
 • اقتصاد
 • منطق
 • الزامات محیط کار
  (گذراندن استاندارد مهارت دهم تا پایان پایه یازدهم)

از فنی به کاردانش: (در صورت قبولی در الزامات رشته فعلی)

 • آزمونی ندارد.

امتحان تغییر رشته دهم به یازدهم

امتحان تغییر رشته دهم به یازدهم در دو بازه‌ی زمانی خرداد و شهریورماه برگزار می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند برخی از دروس را در خردادماه و برخی از دروس را در شهریور یا کل دروس را در خرداد و شهریور امتحان دهند.

جمع بندی

آن دسته از دانش‌آموزانی که بر هر دلیل از انتخاب رشته خود رضایت ندارند، در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط لازم، می‌توانند در آزمون تغییر رشته شرکت و رشته‌ی تحصیلی خود را تغییر دهند. در صورت هرگونه ابهام پیرامون مراحل و دروس تغییر رشته از پایه ی دهم به یازدهم، می‌توانید سوالات خود را در قسمت کامنت مطرح کنید.


سوالات متداول

آیا امکان تغییر رشته از پایه‌ی دهم به یازدهم وجود دارد؟

بله، پس از انتخاب رشته‌ی تحصیلی و ورود به مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی دوم، کماکان امکان تغییر رشته از دهم به یازدهم وجود دارد و اگر دانش‌آموزان دارای شرایط تغییر رشته از پایه دهم به یازدهم باشند، می‌توانند در آزمون تغییر رشته شرکت و در رشته‌ی مورد علاقه خود تحصیل کنند.

برای تغییر رشته از پایه‌ی دهم به یازدهم در چه مقاطع زمانی باید اقدام کرد؟

دانش‌آموزان در طول سال دهم، در دو نوبت امتحانات خرداد و شهریور می‌توانند برای تغییر رشته اقدام کنند.

دروس تغییر رشته از ریاضی به تجربی در پایه دهم به یازدهم کدامند؟

دانش‌آموزی که می‌خواهد در پایه‌ی دهم از رشته‌ی ریاضی به تجربی تغییر رشته بدهد، در صورت کسب نمره‌ی قبولی درس‌های: ریاضی (1)، فیزیک (1) و شیمی (1)، باید در امتحان درس زیست‌شناسی (1) در خرداد یا شهریور شرکت کرده و نمره‌ی قبولی به دست آورد.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 8

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

61 دیدگاه

 1. سلام وقتتون بخیر
  من الان دهم انسانی ام و میخوام به تجربی تغییر رشته بدم اگه حتی یکی از امتحان های خرداد همین امسال رو نمره قبولی نیارم نمیرارن تو ازمون تغییر رشته شرکت کنم؟!

  1. سلام دوست عزیز، شما باید در امتحانات نهایی پایه ی دهم قبول بشید، اگر تصور می کنید ممکنه در یکی از درس ها بیفتید، می‌تونید از قانون تک ماده استفاده کنید. در این مورد استفاده از این تبصره از معاون آموزشی یا مسئول اداری مدرسه مشورت بگیرید.

 2. با سلام
  ممنون از مطلب مفیدتون
  این فرآیند تغییر رشته و امتحاناتی که میگیرن هر سال برگذار میشه؟؟

  1. سلام دوست عزیز، ممنون از لطف شما. تغییر رشته از دهم به یازدهم و یازدهم به دوازدهم امکان پذیره. منتها از دهم به یازدهم شما می تونید از نظری به فنی حرفه‌ای یا بلعکس هم برید، ولی در یازدهم به دوازدهم فقط درون شاخه‌ای ممکنه. بله هر سال خرداد و شهریور امتحان تغییر رشته برگزار می شه.

 3. با سلام
  یکی از دوستان بنده نتونست درس بخونه به مشکلاتی که براش پیش اومده بود و حد نصاب نمره تجربی رو بیاره و مجبور شد بره رشته فنی حرفه ای،
  خیلی ناراحته و از درس خوندن کلا زده شده.
  من میخواستم از تغییر رشته‌ی سال دهم به یازدهم بهش بگم،
  اما یه سوال برام پیش اومد که آیا چون اون حد نصاب نمره قبولی در رشته تجربی رو نیاورده بود و نتونست بره، الآن هم نمیتونه بره؟؟ یا الآن برا تغییر رشته دیگه اونا نیاز نیستن و تاثیری ندارن و فقط باید برا تغییر رشته چند تا امتحان بده؟؟
  اگه میشه بگید تشکر.

  1. سلام دوست عزیز، مشکلی نداره و می‌تونه در امتحان تغییر رشته شرکت کنه. اشکالی پیش نمیاد. فقط حتماً تاکید کنید به دوستتون که سریع تر اقدام کنه و امتحان تغییر رشته رو در شهریور بده، چون باید به مدرسه اعلام کنه و کارهای اداریش انجام بشه. از طرفی تغییر رشته از فنی حرفه ای به رشته‌های نظری فقط دهم به یازدهم امکان پذیره و در یازدهم به دوازدهم فقط از طریق مدارس بزرگسال می شه از شاخه‌ی فنی به نظری اومد.

 4. سلام برا تغییر رشته نمرات پایه راهنمایی تاثیر داره؟
  مثلا کسی که حد نصاب نمره قبولی تو رشته تجربی رو بدست نیاورده، دبیرستان هم نمیتونه به اون رشته تغییر رشته بده؟؟؟؟؟؟؟؟
  یا که نه تاثیری نداره و فقط چند تا امتحان باید بدیم برا تغییر رشته
  مثلا من حد نصاب قبولی در رشته تجربی رو در پایه ۹ به ۱۰ بدست نیاوردم
  یعنی تغییر رشته هم نمیتونم بدم؟؟

  1. سلام دوست عزیز، خیر برای شرکت در امتحانات تغییر رشته به نمرات دوره‌ی اول توجهی نمی‌کنند. می‌تونید بعد از امتحانات خرداد دهم، در امتحان تغییر رشته شرکت کنید.

 5. سلام اگه در رشته فنی چنتا از درسای تخصصی رو اوفتاده باشی و بخوام تغییر رشته هم بدم باید اون پودمانا رو پاس کنم یا دیگه لازم نیست؟؟

  1. سلام دوست عزیز، شما باید حتماً در امتحانات سال تحصیلی که به اتمام رسوندید، قبول بشید تا امکان تغییر رشته داشته باشید.

 6. سلام ببخشید ی سوالی داشتم من می خوام تغییر رشته بدم مهر می رم یازدهم اگه بخوام تغییر رشته بدم باز باید دهم بخونم یا همون طوری می تونن وارد یازدهم بشم

  1. سلام دوست عزیز، امتحانات تغییر رشته همزمان با امتحانات تجدیدی برگزار شدن و شما باید درخواست خودتون رو پیش از شهریور به مدرسه ارائه می‌دادید. برای تغییر رشته باید تابستان یازدهم به دوازدهم اقدام کنید، البته اگر که نخواهید از نظری به فنی برید.

  1. سلام مجدد دوست عزیز، اگر ریاضی هستید یا انسانی می‌تونید سال بعد هم برای تغییر رشته اقدام کنید، اما اگر چنین قصدی دارید، توصیه می‌کنم حتماً مطالعه‌ی دروس اختصاصی تجربی رو از ابتدای سال تحصیلی جاری آغاز کنید. رقابت در این رشته بالا است و باید آمادگی لازم را کسب کنید. موفق باشید.

 7. ببخشید بازم مزاحم شدم می خوام قشنگ اطلاعات داشته باشم ممنون بابت همه پاسخ هاتون
  اگه بخوام برای تابستان یازدهم تغییر رشته بدم باید کتاب تجربی سال دهم یازدهم امتحان بدم
  ❤️🙏

  1. سلام مجدد دوست عزیز، شما باید بعد از امتحانات خرداد به مدرسه اعلام کنید که می‌خواهید تغییر رشته بدید و بعد دروس یازدهم رو شهریور امتحان بدید. درنهایت اگر پذیرفته بشید، بعداً امتحانات مربوط به سال دهم رو ازتون در تابستان بعد می‌گیرند.

 8. سلام ایا امکان تغییر رشته از انسانی به تجربی برای پایه دهم به یازدهم وجود دارد؟؟
  و اینکه شرایط تغییر رشته از انسانی به تجربس به چه صورت است؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز، بله این امکان وجود دارد. متقاضی باید بعد از امتحانات خرداد ماه پایه‌ی دهم، درخواست تغییر رشته‌ی خود را به مدرسه ارائه دهد و تابستان در امتحانات تغییر رشته شرکت کند. دروس ریاضی 1، فیزیک 1، زیست 1 و شیمی 1 را باید امتحان داده و در آن‌ها با نمره‌ی حداقل 10 پذیرفته شود.

   1. واقعا!؟ ولی مدرسه من نمیدونم چجوریه که بهم میگن تغییر رشته از انسانی به تجربی یا ریاضی امکان پذیر نیست چون هیچ کدوم درسای اختصاصی مشترک ندارن و ریاضی و تجربی چون درسای مشترک دارند میتونند دانش اموزا از ریاضی به تجربی یا بالعکس تغییر رشته بدند من واقعا گیج شدم که امکانش اخر هست یا نیست

    1. سلام مجدد دوست عزیز، امکان تغییر رشته از تمام رشته‌های نظری وجود داره. برای کسب اطلاعات دقیق به اداره‌ی آموزش و پرورش منطقه‌ی محل تحصیل خودتان زنگ بزنید یا حضوری مراجعه کنید.

     1. بله ممنون ببخشید فقط یک سوال دیگه هم برام پیش اومده اگر تغییر رشته بدیم تکرار پایه میخوریم؟ اخه من یکی از دوستام دهم ریاضی بود بعد تغییر رشته داد به انسانی ولی پایه یازدهم انسانی نرفت دوبار دهمو داره میخونه با این تفاوت که امسال دهم انسانی هست میشه لطفا راهنمایی کنید که چجوریه؟

     2. سلام دوست عزیز، خیر بعد از تغییر رشته شما به پایه‌ی بالاتر می‌روید و تکرار پایه صورت نمی‌گیرد.

 9. سلام وقت بخیر. من ی سوالی داشتم اگه من دی برم کنکور بدم درشته حقوق قبول بشم برای دانشگاه آزاد باید رتبه ام چند باشه؟

  1. سلام دوست عزیز، کنکور در سال 1402 دو مرحله است، بعد از آزمون دی ماه، نتایج اعلام نمی‌شود و باید کنکور تیرماه نیز برگزار شود و نتیجه‌ی همه‌ی داوطلبین مشخص شود. برای قبولی در رشته‌ی حقوق برای دانشگاه آزاد، نیازی به کسب رتبه‌ی خیلی عالی ندارید. با رتبه‌های پنج رقمی نیز امکان قبولی وجود دارد.

 10. سلام ببخشید ی سوال دارم .
  من رشتم انسانیه الان کلاس یازدهم هستم
  می خوام برای کنکور. آماده بشم یعنی از تابستون امسال شروع کنم خوبه حالا در کنارش هم کلاس قلم چی برم؟

  1. سلام دوست عزیز، بله اگر درس‌های سال یازدهم رو هم امسال با جدیت بخونید، بهتون کمک زیادی می‌کنه. برای برنامه‌ریزی، تست زنی و رفع اشکال می‌تونید از اپلیکیشن صد در صد رایگان “هم‌درس” استفاده کنید. شرکت در آزمون‌های آزمایشی هم بسیار راهگشاست. در ضمن از افزایش تاثیر معدل نهایی در کنکور غافل نشید.

 11. ممنون بابت کمکتون می شه چنتا اپلیکیشن خوب هم بگین ک رایگان باشع بعد از گوگل پلی دانلود باید بشه؟

 12. سلام
  ی راهنمای می خواستم
  نمی دونم چرا همش وقتی امتحان یا پرسشی کلاسی داریم
  من خیلی می خونم قشنگ مطالب می خونم ولی می رم امتحان بدم نمره کمی می گیرم بلدما ولی و..

  1. سلام دوست عزیز، بهتر است که از یک مشاور تحصیلی مشورت بگیرید تا متوجه بشید که این نتیجه نگرفتن شما در امتحانات ناشی از اضطراب است یا ناشی از تمرین کم. اگر مشکل از اضطراب باشد، مشاور به شما کمک خواهد کرد تا میزان اضطراب را کاهش دهید. برای تمرین بیشتر قبل از امتحان، می‌تونید از اپلیکیشن صد در صد رایگان هم‌درس استفاده کنید.

 13. سلام وقت بخیر .
  من وقتی معلم می خواد ازم امتحان بگیره استرس می گیرم خیلی بدددد
  نمی دونم چ کار کنم

  1. سلام دوست عزیز، در کنکور شما باید رتبه‌ی خوبی کسب کنید، بنابراین باید سوابق تحصیلی خوب (در دروس عمومی) داشته باشید و در دروس اختصاصی هم در کنکور به خوبی عمل کنید. اگر می‌خواهید با ضریب هر درس اختصاصی در کنکور آشنا شوید، در این مقاله: «جزئیات تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402»، زیر عنوان «عناوین و ضرایب دروس در آزمون اختصاصی سراسری 1402» را مطالعه کنید.

 14. مثلن رتبه چند بیاریم تو رشته وکالت دانشگاه دولتی و در دانشگاه آزاد رتبه چند ؟

  1. سلام مجدد دوست عزیز، شما نفرمودید چه شهری. البته نتایج هر ساله با توجه به تغییرات کنکور، میزان شرکت‌کننده، ظرفیت دانشگاه‌ها و … تغییر می‌کنند. همچنین مهم است که بدانید محل تحصیل شما دارای سهمیه‌ی کدام منطقه است. اما به عنوان مثال:
   آخرین رتبه‌ی قبولی در رشته‌ی حقوق (روزانه) دانشگاه تهران، سهمیه‌ی منطقه‌ی یک در کنکور 1400، رتبه‌ی 54 بوده است.
   داوطلب دیگری در کنکور 1400 دارای سهمیه‌ی منطقه‌ی یک، با رتبه‌ی 758 در دوره‌ی شبانه‌ی دانشگاه اصفهان در رشته‌ی حقوق پذیرفته شده است.
   اما مثلاً امکان قبولی در رشته‌ی حقوق در دانشگاه پيام نوراستان تهران -واحدشهرجديدپرديس در کنکور 1400 با رتبه‌ی ده هزار هم ممکن بوده است.

 15. سلام خسته نباشید
  می شع راهنمای کنین چ طوری تستم رو بالا ببرم
  کلن تو امتحانا تست زیاد می دن منم هستم خیلی ضعیفه

  1. سلام دوست عزیز، از اپلیکیشن صددرصد رایگان هم‌درس استفاده کنید. این اپلیکیشن به شما امکان برنامه‌ریزی می‌ده برای تمام مباحث تمام دروس شما تست و آزمون های سطح بندی شده داره. همینطور که آزمون می‌دید و سطح شما بالا می‌ره، سطح سوالات هم بالاتر می‌ره و پیشرفت می‌کنید. این اپ همچنین قابلیت رفع اشکال هوشمند داره و مرور مباحث رو بهتون یادآوری می‌کنه. برای دانلود «اینجا» را کلیک کنید.

  1. سلام دوست عزیز، اون چیزی که باعث کسب موفقیت در آزمونی مثل کنکور می‌شه، استفاده از انواع تست و منابع مختلفه. به خصوص حل سوالات سال‌های گذشته اثرگذار خواهند بود. می‌تونید از اپلیکیشن صد در صد رایگان هم‌درس هم استفاده کنید. توصیه می‌کنیم مقاله‌ی «نحوه مطالعه و کارنامه نفر اول کنکور انسانی 1401» را هم مطالعه کنید.

  1. سلام دوست عزیز، در ابتدا باید بدانید که کنکور 1402 تغییرات نسبتاً زیادی نسبت به سال گذشته دارد و بنابراین مقایسه‌ی نتایج و برآورد رتبه خیلی منطقی نیست. برای کسب اطلاع درباره‌ی تغییرات کنکور 1402، این مقالات را بخوانید: «تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲ چگونه است؟» و «تغییرات کنکور سراسری ۱۴۰۲».
   در کنکور 1400، داوطلبی با رتبه‌ی 6220 (سهمیه‌ی منطقه‌ی 2) در رشته‌ی حسابداری در دانشگاه گيلان (رشت) روزانه پذیرفته شده است. داوطلب دیگری با رتبه‌ی 9616 (سهمیه‌ی منطقه‌ی 2) در دوره‌ی شبانه‌ی این دانشگاه در رشته‌ی حسابداری پذیرفته شده است. موفق باشید.

    1. سلام دوست عزیز. در کنکور 1400، داوطلبی با رتبه‌ی 1704 (سهمیه‌ی منطقه‌ی 2) در رشته‌ی حقوق در دانشگاه گيلان (رشت) روزانه پذیرفته شده است. داوطلب دیگری با رتبه‌ی 2968 (سهمیه‌ی منطقه‌ی 2) در دوره‌ی شبانه‌ی این دانشگاه در رشته‌ی حقوق پذیرفته شده است. داوطلبی با رتبه‌ی 3023 (سهمیه‌ی منطقه‌ی 3) در رشته‎‌ی حقوق دانشگاه گیلان پذیرفته شده است. موفق باشید.

 16. سلام وقت بخیر. ببخشید. من رشته ام فنی حرفه ای است و می خوام برای دهم به یازدهم به تجربی تغییر رشته بدم اگر امسال معدل خوبی داشته باشم و کتاب های تخصصی تجربی رو با نمره ۱۰ پاس کنم تغییر رشته انجام میشه یا باید نمره های کتاب های تغییر رشته بالا باشه حتما ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز، کسب نمره‌ی قبولی در امتحانات تغییر رشته کافیه، اما با توجه به افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور و رقابت بالا در رشته‌ی تجربی، توصیه‌ی ما این است که از اکنون برنامه‌ای برای مطالعه‌ی دروس تجربی داشته باشید. با استفاده از اپلیکیشن صددرصد رایگان هم‌درس می‌توانید از امکانات برنامه‌ریزی، مرور، رفع اشکال هوشمند و شرکت در آزمون‌های سطح‌بندی شده‌ی رایگان استفاده کنید.

 17. سلام وقت بخیر می شع کمکم کنین چ طوری تست بزنم
  من سوالای کتابو می خونم ولی وقتی می رم تست بزنم هیچی بلد نیستم 🥲

  1. سلام دوست عزیز، همین حالا اپلیکیشن «هم‌درس» رو دانلود کنید. ضمن اینکه تست‌های رایگان از تمامی دروس رو داره، پاسخنامه‌ی تشریحی اون باعث می‌شه بفهمی اشکال کارت کجاست. این اپلیکیشن اشکالاتت رو به شکل هوشمند پیدا می‌کنه و از مباحثی که درشون ضعیف‌تر هستی بهت سوال بیشتری می‌ده. این اپ صد در صد رایگان دفتر برنامه‌ریزی هم داره و بهت یادآوری می‌کنه کی باید درس بخونی یا مطلبی رو مرور کنی. از لیگ‌های رقابتی هم می‌تونی استفاده کنی.

 18. ممنونم ولی می شع یکم در باره کار کردنش کمک کنیم خیلی سخته خیلی دوست دارم باهاش کار کنم ولی نمی تونم یکم گیج کنندس

  1. سلام دوست عزیز، لطفا روی این عنوان مقاله کلیک کنید: «معرفی اپلیکیشن آموزشی هم‌درس» توضیحات کاملی درباره‌ی امکانات اپلیکیشن در این مقاله ذکر شده، اگر باز هم مشکلی داشتید، می‌تونید با شماره‌ی پشتیبانی اپ تماس بگیرید: 02191017824

 19. سلام خسته نباشید من می خوام برای کنکور سال بعد آماده بشم تا حالا کاری نکردم یعنی کتاب های سال قبل هم نخوندم می ش ی راهنمایی کنید چی کار کنم ک قشنگ بتونم رتبه خوبی بیارم

  1. سلام دوست عزیز، برنامه‌ریزی دقیق، استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی، تستی و درسنامه‌ها در کنار بهره‌گیری از راهنمایی‌های مشاوران تحصیلی مجرب، همه از نکاتی هستند که می‌تونن برای شما مفید باشن. همچنین توصیه‌ی ما به شما دانلود اپلیکیشن صد در صد رایگان «هم‌درس» است که امکاناتی مثل سوالات سطح‌بندی‌شده، پاسخنامه‌های تشریحی، رفع اشکال هوشمند و اتومات، برنامه‌ریزی خودکار، گزارش‌های مطالعه، لیگ‌های رقابتی و آزمون‌های متعدد را به صورت 100 درصد رایگان به شما ارائه می‌دهد.

 20. سلام وقت بخیر من مشاور ندارم می شع ی راهنمای کنین
  من می خوام دی برم کنکور بدم با مکانش آشنا بشم دیگه تیر امتحان ندم باز وایسم دی برم
  ب نظرتون خوبه ‍؟؟

  1. سلام دوست عزیز، اگر منظور شما این است که برای آزمون تیر ماه آماده نخواهید شد، باز هم عاقلانه‌تر این است که در هر دو مرحله‌ی کنکور 1402 شرکت کنید و عملکرد خود را بسنجید. انشالله موفق باشید.

 21. سلام در بین تمامی پاسخهای شما یک مطلب گنگ هست
  همه میدانیم در مقطع نظری یا همان متوسطه دوم مردودی نداریم
  اگر مردودی نداریم
  من که تجربی دهم هستم وقتی می‌خوام به انسانی تغییر رشته بدم چرا باید در سه درس زیست و شیمی و فیزیک هم نمره قبولی بیارم؟
  بنظرم من اگر از الان تصمیم به تغییر رشته دارم این سه درس که قابل تطبیق نیست را کنار بگذارم و بجای اینها ۴ درس تغییر رشته انسانی را مطالعه کنم. آیا این نظر درسته ؟

  1. سلام دوست عزیز، اگر منظور شما از اینکه مردودی نداریم، استفاده از تک ماده است، باید اطمینان داشته باشید که نمره‌ی سالانه ی شما به حد نصاب می‌رسد و دیگر شرایط استفاده از تک ماده را دارید. برای خواندن شرایط استفاده از تک ماده، این مقاله را بخوانید: «تک ماده چیست؟ | 0 تا 100 شرایط استفاده از تبصره و تک ماده» در هر صورت شما باید سال دهم رو با موفقیت پشت سر بگذارید.

 22. سلام بنده میخوام از تجربی برم انسانی سال یازدهم هستم می خواهم امتحانات تغییر رشته را در خرداد ماه بدهم و دروس تطبیق را در همان تابستان بدهم ؟ امکان پذیر است؟
  بعد میخواستم بدونم کی نتایج میاد و پرونده من تکمیل میشه چون میخواهم بعد تکمیل مدارکم در مدرسه دیگری ثبت نام کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام دوست عزیز، اگر مدرسه‌ی شما دولتی باشه امکان تغییر رشته در خرداد هم هست. اگر مدرسه‌ی شما غیرانتفاعی باشه باید حتماً در شهریور تغییر رشته بدید. مطابق با قاعده، آزمون دروس تطبیق در طول سال تحصیلی جدید صورت می‌گیرند، برای کسب اطلاع از امکان شرکت در این آزمون‌ها در طی تابستان، باید به اداره‌ی آموزش و پرورش منطقه‌ی محل تحصیل خود مراجعه کنید و بپرسید. اگر خردادماه در آزمون‌های تغییر رشته شرکت کنید، نتیجه‌ی امتحانات همزمان با ارائه‌ی کارنامه‌ی آزمون‌های پایان سال مدارس اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا