تیزهوشان نهم به دهم

آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم 1401

مدارس تیزهوشان سراسر کشور در دو پایه تحصیلی هفتم و دهم آزمونی تحت عنوان آزمون مدارس استعدادهای درخشان برگزار می‌کنند. داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید در سامانه استعدادهای درخشان ثبت نام کنند و در موعد مقرر در آزمون شرکت نمایند. در ادامه به بررسی بیشتر آزمون مدارس استعدادهای درخشان می‌پردازیم.

 آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم
آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم 1401

آزمون مدارس استعدادهای درخشان دهم

داوطلبان آزمون مدارس استعدادهای درخشان دهم ابتدا باید در سامانه تیزهوشان به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir مراجعه کنند و با دقت به مطالعه دفترچه آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم بپردازند،دفترچه آزمون تیزهوشان، تنها راهنمای کامل و جامع در خصوص آزمون است.

جهت ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان باید با دقت اطلاعات خود را ثبت کنید، اگر در درج اطلاعات دچار اشتباه شوید باید منتظر بمانید تا مرکز تیزهوشان فرصت مجددی برای ویرایش اطلاعات در اختیار داوطلبان قرار دهد، معمولا در زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم مجوز دسترسی برای ویرایش اطلاعات به دانش آموزان داده خواهد شد.

ثبت نام مدارس استعدادهای درخشان نهم

ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان نهم در سامانه سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) با آدرس اینترنتی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.
سامانه استعدادهای درخشان دانش آموزان خود را به دو دسته “سمپاد پایه هفتم” و “سمپاد پایه دهم” تقسیم می‌کند، که پذیرش مدارس تیزهوشان تنها براساس رتبه کسب شده دانش آموز در آزمون مدارس استعدادهای درخشان است.

دانش آموزان علاقمند به ادامه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان باید دفترچه آزمون مختص پایه تحصیلی خود را از سامانه سمپاد دریافت کرده و پس از مطالعه دفترچه نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند. توصیه می‌کنیم که ثبت نام در آزمون تیزهوشان پایه نهم را به ساعات پایانی موکول نکنید، زیرا ترافیک سامانه در آن لحظات افزایش می‌یابد.

پس از ورود به سامانه سمپاد و درج کد ملی و رمز عبور همگام به سامانه وارد می‌شوید، در این مرحله باید اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را با دقت وارد کنید، پس از درج اطلاعات مجدد بررسی کنید تا اشتباهی رخ نداده باشد.

سپس باید هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، که مبلغ حدودا 30 هزار تومان است را از طریق درگاه اینترنتی سامانه استعدادهای درخشان پرداخت کنید، این مبلغ توسط مرکز تیزهوشان معین شده و جهت هزینه‌های برگزاری آزمون از دانش آموزان دریافت می‌گردد.

در حال حاضر اطلاعیه‌ای جهت ثبت نام برای آزمون مدارس استعدادهای درخشان اعلام نشده است، به محض انتشار خبری در این خصوص این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

برای ورود به سامانه استعدادهای درخشان اینجا کلیک کنید.

شرایط ثبت نام در آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم

تنها دانش آموزانی که پایه نهم را به اتمام رسانده‌اند می‌توانند در آزمون استعدادهای درخشان نهم شرکت کنند، زیرا این آزمون تنها برای دانش آموزانی برگزار می‌شود که قصد ادامه تحصیل در پایه دهم مدارس تیزهوشان را دارند.

تنها داوطلبانی می‌توانند در سامانه سمپاد جهت شرکت در آزمون تیزهوشان نهم ثبت نام کنند که تابعیت ایرانی داشته باشند، در غیر اینصورت باید طبق قوانین بیان شده در دفترچه ثبت نام برای داوطلبان غیر ایرانی عمل کنند.

متقاضیان ثبت نام در آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم باید حداقل معدل کل 19 در نوبت دوم سال قبل (پایه هشتم) کسب کرده باشند تا بتوانند در سامانه ثبت نام کنند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم مراجعه کنید. لازم به ذکراست، آگاهی از تراز قبولی مدارس تیزهوشان نهم به دهم، به برنامه ریزی دقیق تر متقاضیان کمک بسیاری خواهد کرد.

اگر از مقاله آزمون مدارس استعدادهای درخشان سوالی دارید، می‌توانید در کامنت این مقاله بپرسید تا کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت پاسخ دهند.

مدارک ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان نهم

مدارک ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان نهم شامل اطلاعات فردی داوطلب، اطلاعات تحصیلی، تصویر دانش آموز می‌شود. قبل از ثبت نام در سامانه سمپاد باید اطلاعات لازم را فراهم کنید. اطلاعات فردی دانش آموز که شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، کد ملی پدر، آدرس محل سکونت و… می‌شود.

اطلاعات تحصیلی داوطلب برای ثبت نام آزمون تیزهوشان شامل معدل سال قبل، کد مدرسه، رشته منتخب دانش آموز و… می‌شود. در نهایت فایل تصویر دانش آموز برای بارگذاری در سامانه باید دارای ویژگی‌هایی زیر باشد:

  • واضح بودن فایل تصویر داوطلب بدون منگنه، مهر و…
  • حداکثر حجم تصویر 70 کیلو بایت
  • سایز تصویر برابر 200*300 یا 300*400

برای اطلاع از جزئیات مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در آزمون تیزهوشان مقاله مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم را مطالعه‌ کنید.

نتیجه گیری

داوطلبان برای شرکت در آزمون مدارس استعدادهای درخشان باید در سامانه سمپاد در موعد مقرر جهت ثبت نام اقدام کنند، ثبت نام در این آزمون باید طبق دفترچه راهنمای ثبت نام تیزهوشان نهم انجام شود. در درج اطلاعات داخل فرم ثبت نام در سامانه سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir دقت نمایید زیرا در صورت اشتباه در اطلاعات ثبت شده از ورود داوطلب در آزمون جلوگیری خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، روی هر کدام کلیک کنید.
ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم راه های قبولی در تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم
تیزهوشان نهم به دهم وسایل لازم برای شرکت در آزمون تیزهوشان
سایت تیزهوشان نهم به دهم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
شرایط ورود به مدارس تیزهوشان پایه دهم سهمیه های آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم
شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرایط نقل و انتقال پذیرفته شدگان مدارس تیزهوشان نهم به دهم
مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شهریه مدارس تیزهوشان تیزهوشان دهم
نمونه برگ ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم لیست مدارس پسرانه تیزهوشان نهم به دهم تهران
پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم لیست مدارس تیزهوشان دخترانه نهم به دهم تهران
ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم شامل چه مواردی است؟

اطلاعات فردی داوطلب، اطلاعات تحصیلی و فایل عکس دانش آموز از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم است.

هزینه ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم چقدر است؟

هزینه ثبت نام در آزمون مدارس استعدادهای درخشان برای سال گذشته 30 هزار تومان بوده است، احتمالا امسال مقدار اندکی افزایش داشته باشد.

حجم فایل عکس داوطلب برای آزمون مدارس استعدادهای درخشان باید ‌‌چقدر باشد؟

فایل تصویر دانش آموز باید حداکقر 70 کیلو بایت باشد.

میانگین امتیاز 0 / 5. جمع امتیاز 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا