تیزهوشان نهم به دهم

آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم 1401

مدارس تيزهوشان به دليل سطح علمي و کيفيت بالا متقاضيان زيادي دارد. داوطلبان علاقمند براي ادامه تحصيل در مدرسه‌هاي تيزهوشان ابتدا بايد در آزمون مدارس تيزهوشان شرکت کنند. مرکز استعدادهاي درخشان هرسال در دو پايه تحصيلي هفتم و دهم با برگزاري آزمون دانش آموز پذيرش مي‌کند، در ادامه به بررسي موارد آزمون ورودي مدارس تيزهوشان مي‌پردازيم.

آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم 1401
آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم 1401

آزمون مدارس تيزهوشان نهم

آزمون مدارس تيزهوشان نهم در تاريخ مشخصي که در دفترچه ثبت نام تيزهوشان بيان شده است برگزار مي‌شود. زمان برگزاري آزمون تيزهوشان نهم به دهم در کارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان نهم نيز مشخص شده است، حوزه امتحاني دانش آموزان براي شرکت در آزمون براساس محل زندگي داوطلبان مشخص شده است.

در زمان ثبت نام در آزمون تيزهوشان نهم، دانش آموزان مي‌توانند 3 مدرسه براساس اولويت خود انتخاب کنند، اما در زمان اعلام نتايج آزمون تيزهوشان نهم فقط در يکي از مدارس پذيرش خواهند شد.

ثبت نام مدارس تيزهوشان نهم

ثبت نام مدارس تيزهوشان نهم از سايت سمپاد به نشاني azmoon.medu.ir انجام مي‌شود. دانش آموزان پس از مطالعه دقيق دفترچه ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم به دهم بايد در زمان معين شده نسبت به ثبت نام اقدام نمايند، بايد مدارک ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم به دهم را آماده کنند و پس از درج کد ملي و رمز عبور همگام براي ورود به سامانه تيزهوشان براي ثبت نام اقدام کنند.

اطلاعات خواسته شده در فرايند ثبت نام تيزهوشان نهم به دهم بايد با دقت وارد شوند، در صورتي که اطلاعات اشتباه باشد، معمولا فرصت مجددي با عنوان تمديد مهلت ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم ايجاد مي‌شود تا داوطلبان اطلاعات ثبت شده را ويرايش کنند، و در نهايت به راحتي بتوانند کارت ورود به جلسه آزمون تيزهوشان نهم را دريافت نمايند.

پس از پر کردن اطلاعات خواسته شده براي ثبت نام، بايد هزينه ثبت نام تيزهوشان نهم به دهم را واريز کنيد، هزينه نام نويسي براي تيزهوشان پايه نهم در سال گذشته مبلغ 30 هزارتومان بوده است، ما پيش بيني مي‌کنيم که طبق هر سال مقدار اندکي به اين مبلغ اضافه شود.
بعد از پرداخت مبلغ از طريق درگاه اينترنتي سامانه سمپاد، يک کد پيگيري دريافت مي‌کنيد که بايد تا پايان اعلام نتايج آزمون را آن را نزد خود حفظ کنيد. سامانه سمپاد از طريق اين هزينه‌هاي دريافت شده از دانش آموزان، آزمون را برگزار مي‌کند.

📌 توجه کنيد در زمان تعيين شده نسبت به ثبت نام در آزمون تيزهوشان اقدام کنيد و به ساعات پاياني موکول نکنيد زيرا ترافيک سامانه افزايش مي‌يابد.

در حال حاضر اطلاعيه‌اي مبني بر ثبت نام در آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم در سامانه سمپاد منتشر نشده است، به محض انتشار در اين مقاله اطلاع رساني خواهد شد.

برای ورود به سایت تیزهوشان اینجا کلیک کنید.

شرايط ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم

يکي از شرايط مهم ثبت نام آزمون مدارس تيزهوشان نهم به دهم داشتن تابعيت ايراني مي‌باشد. دانش آموزان براي شرکت در آزمون استعدادهاي درخشان بايد داراي يکسري شرايط باشند تا بتوانند در آزمون ثبت نام نمایند. از شرايط ديگر براي ثبت نام داوطلبان آزمون تيزهوشان نهم کسب حداقل معدل 19 در نوبت دوم سال هشتم مي باشد.
براي اطلاعات بيشتر از جزئيات شرايط ثبت نام، مقاله شرايط ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم به دهم را مطالعه کنيد.

اگر از مقاله آزمون مدارس تیزهوشان سوالی دارید، می‌توانید در کامنت این مقاله بپرسید تا کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت پاسخ دهند.

زمان ثبت نام آزمون تيزهوشان نهم به دهم

زمان ثبت نام در آزمون تيزهوشان نهم به دهم در سامانه سمپاد اطلاع رساني خواهد شد. توصيه مي‌کنيم که خود داوطلبان يا والدين آن‌ها براي ثبت نام در آزمون تيزهوشان نهم به دهم اقدام کنند، زيرا برخي از اطلاعات ثبت نامي دانش آموزان محرمانه مي‌باشد به همين خاطر بهتر است دانش آموز يا اوليا براي ثبت نام به سامانه استعدادهاي درخشان به نشاني azmoon.medu.ir مراجعه کنند.

نتيجه گيري

آزمون مدارس تيزهوشان طبق دفترچه ثبت نام در آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم در زمان مشخص برگزار خواهد شد. داوطلبان در صورت داشتن شرايط لازم مي‌توانند براي ثبت نام در آزمون اقدام کنند. ثبت نام براي آزمون مدارس تيزهوشان بايد با در ساعات ابتدايي انجام شود زيرا ترافيک سايت کمتر است، اطلاعات ثبت شده را مجدد بررسي کنيد، البته معمولا مهلت ثبت نام تمديد مي‌شود.

سوالات متداول

پرداخت هزينه ثبت نام در آزمون تيزهوشان نهم در چه سايتي انجام مي‌شود؟

واريز هزينه ثبت نام براي آزمون تيزهوشان از سامانه سمپاد به نشاني azmoon.medu.ir انجام مي‌شود.

شرط ثبت نام براي آزمون تيزهوشان نهم کدام است؟

تابعيت ايراني براي داوطلبان ثبت نام در آزمون الزامي مي‌باشد. براي اطلاع از شرايط ديگر به مقاله مراجعه کنيد.

در صورتي که اطلاعات ثبت نامي دانش آموز براي آزمون تيزهوشان داراي اشتباه باشد چه می‌توان کرد؟

مرکز استعدادهای درخشان فرصت مجدد با عنوان تمدید مهلت ثبت نام برای ویرایش اطلاعات دانش آموزان در اختیار آن‌ها قرار داده است.

میانگین امتیاز 0 / 5. جمع امتیاز 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

    1. سلام، سایت تیزهوشان نهم به دهم جهت ثبت نام در آزمون استعدادهای درخشان، معمولا در اواسط فروردین ماه برای داوطلبان در دسترس قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا