تیزهوشان نهم به دهم

آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم 1401

آزمون مدارس سمپاد برای داوطلبانی برگزار می‌شود که علاقمند به ادامه تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند، ثبت نام در این مدارس از طریق سامانه سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir با درج کد ملی و رمز عبور داوطلب انجام می‌شود. در ادامه به توضیح بیشتر درباره آزمون مدارس سمپاد می‌پردازیم.

آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم 1401
آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم 1401

آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم

ثبت نام در آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم در سامانه azmoon.medu.ir انجام می‌شود، دانش آموزان نهم برای ورود به پایه تحصیلی دهم در مدارس تیزهوشان باید برای ثبت نام در آزمون سمپاد اقدام کنند، زیرا تنها راه ورود به مدارس سمپاد از طریق آزمون انجام می‌شود.
آزمون مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان پایه ششم و نهم هر سال در تاریخ مشخصی که در سایت استعدادهای درخشان اعلام می‌شود، برگزار خواهد شد.

سمپاد مخفف سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان است، در سایت سمپاد با آدرس اینترنتی sampad.medu.ir تنها اطلاعیه‌های آزمون تیزهوشان مانند زمان اعلام نتایج آزمون، زمان دریافت کارت و ورود به جلسه آزمون و… بیان می‌شود، و برای انجام فرایند اصلی باید به سامانه azmoon.medu.ir رجوع کنید.

ثبت نام مدارس سمپاد نهم به دهم

ثبت نام در مدارس سمپاد نهم به دهم سالی یکبار برای پایه های تحصیلی نهم در سایت azmoon.medu.ir انجام می‌‌شود. داوطلبان پایه نهم پس از ورود به سایت تیزهوشان و انتخاب گزینه “سمپاد پایه دهم”، باید اطلاعات خواسته شده شامل کد ملی و رمز عبور همگام خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کنند.

پس از ورود به پنل شخصی، باید نسبت به درج اطلاعات لازم برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم اقدام کنید، توجه کنید که اطلاعات را با دقت وارد نمایید. برای راهنمایی در ثبت نام می‌توانید از دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم استفاده کنید.

پس از وارد نمودن اطلاعات درخواست شده برای ثبت نام در آزمون، در مرحله پایانی باید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم را انجام دهید و یک کد پیگیری از سامانه دریافت کرده و آن را تا اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم نزد خود نگهدارید.

📌 در صورت فراموشی رمز عبور همگام باید به مدیر مدرسه اطلاع دهید.

برای آگاهی بیشتر از آزمون مدارس سمپاد اینجا کلیک کنید.

زمان برگزاری آزمون مدارس سمپاد دهم

زمان برگزاری آزمون مدارس سمپاد دهم در دفترچه آزمون بیان شده است، همچنین پس از دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان نهم به دهم می‌توانید روز و ساعت آزمون را در کارت مشاهده کنید.

در صورت هرگونه اطلاعات غلط در کارت از ورود داوطلب به جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد، به همین خاطر باید اطلاعات ثبت نامی دانش آموز به درستی وارد شود، مرکز استعدادهای درخشان برای این منظور در زمان دریافت کارت ورود به آزمون، فرصت مجددی برای ویرایش اطلاعات دانش آموزان در اختیار آن‌ها قرار داده است.

آزمون مدارس سمپاد به صورت هماهنگ در کل کشور، در یک روز و یک ساعت مشخص برگزار می‌شود. سال گذشته، آزمون تیزهوشان پایه نهم در اواسط خرداد ماه برگزار شد. کارت ورود به جلسه آزمون نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون در پنل شخصی داوطلب قرار می‌گیرد.

📌 داوطلبان باید کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم را به صورت پرینت شده به همراه داشته باشند.

اگر از مقاله آزمون مدارس سمپاد سوالی دارید، می‌توانید در کامنت این مقاله بپرسید تا کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت پاسخ دهند.

زمان اعلام نتایج آزمون سمپاد دهم

اعلام نتایج آزمون سمپاد دهم چند هفته پس از برگزاری آزمون در پنل داوطلب قرار می‌گیرد. داوطلبان برای ورود به سامانه تیزهوشان باید رمز عبور همگام و کد ملی خود را در سامانه وارد نمایند تا بتوانند به پنل شخصی خود وارد شوند.

پس از ورود به سامانه استعدادهای درخشان، در صورت قبولی در آزمون و کسب امتیاز لازم، مدرسه‌ای که دانش آموز در آن پذیرفته شده را در جدول نمایش می‌دهد، در غیر اینصورت عبارت “عدم پذیرش” به همراه کارنامه برای داوطلبان نمایش داده می‌شود.

اگر دانش آموز به نتیجه کسب شده در آزمون اعتراضی داشت با شرط اینکه حداقل سه شرط قابل قبول برای ناراضی بودن از نتیجه آزمون داشته باشد، می‌تواند در سایت تیزهوشان اعتراض خود را ثبت نماید. برای اطلاعات بیشتر از جزئیات نتایج آزمون تیزهوشان به مقاله زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم مراجعه کنید.

نتیجه گیری

ثبت نام برای آزمون مدارس سمپاد در سامانه azmoon.medu.ir انجام می‌شود، اما اطلاعیه‌های مرتبط با آزمون تیزهوشان در سامانه sampad.medu.ir قرار می‌گیرد. با مطالعه دفترچه آزمون تیزهوشان نهم می‌توانید از زمان برگزاری آزمون نیز مطلع شوید. اعلام نتایج آزمون تیزهوشان معمولا چند هفته پس از برگزاری آزمون در سامانه استعدادهای درخشان در قسمت پنل شخصی هر دانش آموز قرار می‌گیرد.

سوالات متداول

آدرس اینترنتی سامانه سمپاد کدام است؟

سامانه سمپاد با آدرس اینترنتی sampad.medu.ir و تنها برای اطلاع رسانی در مورد آزمون تیزهوشان در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

برگزاری آزمون تیزهوشان دهم چه زمانی انجام می‌شود؟

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم در دفترچه ثبت نام آزمون بیان می‌شود.

نتایج آزمون مدارس سمپاد چه زمانی منتشر می‌شود؟

نتایج آزمون مدارس سمپاد چند هفته پس از برگزاری آزمون در سامانه استعدادهای درخشان قرار می‌گیرد.

میانگین امتیاز 0 / 5. جمع امتیاز 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا