تیزهوشان نهم به دهم

آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم 1401

آزمون مدارس سمپاد برای داوطلبانی برگزار می‌شود که علاقمند به ادامه‌ی تحصیل در مدارس تیزهوشان هستند، ثبت نام در این مدارس از طریق سامانه‌ی سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir با درج کد ملی و رمز عبور داوطلب انجام می‌شود. در ادامه به توضیح بیشتر درباره‌ی آزمون تیزهوشان برای ورود به مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی دوم در مدارس سمپاد می‌پردازیم.

آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم 1401
آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم 1401

آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم

ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان برای ورود از پایه‌ی نهم به دهم از طریق سامانه‌ی azmoon.medu.ir انجام می‌شود. دانش‌آموزان نهم برای ورود به پایه‌ی تحصیلی دهم در مدارس تیزهوشان، باید برای ثبت نام در آزمون سمپاد اقدام کنند و پس از شرکت در آزمون، در صورت کسب تراز و رتبه‌ی برتر در میان داوطلبان، وارد مدارس تیزهوشان در شهر و استان محل تحصیل خود شوند.
آزمون مدارس تیزهوشان برای دانش‌آموزان پایه ششم و نهم هر سال در تاریخ مشخصی که در سایت استعدادهای درخشان اعلام می‌شود (معمولاً اواسط خردادماه) برگزار می‌شود.

سمپاد مخفف سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان است، در سایت سمپاد با آدرس اینترنتی sampad.medu.ir تنها اطلاعیه‌های آزمون تیزهوشان مانند زمان اعلام نتایج آزمون، زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و… بیان می‌شود و برای انجام فرایند اصلی ثبت نام در آزمون باید به سامانه‌ی azmoon.medu.ir رجوع کنید.

برای آگاهی از تراز قبولی مدارس تیزهوشان نهم به دهم، روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم

ثبت نام در آزمون مدارس سمپاد برای ورود از پایه نهم به دهم سالی یکبار برای پایه‌های تحصیلی نهم در سایت azmoon.medu.ir انجام می‌‌شود. داوطلبان پایه نهم پس از ورود به سایت تیزهوشان و انتخاب گزینه‌ی “سمپاد پایه دهم”، باید اطلاعات خواسته شده شامل کد ملی و رمز عبور همگام خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کنند.

اگر داوطلب شرکت در این آزمون هستید، پس از ورود به پنل شخصی، باید نسبت به درج اطلاعات لازم برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم اقدام کنید. توجه کنید که اطلاعات را با دقت وارد کنید. برای کسب راهنمایی در مورد ثبت نام در آزمون می‌توانید از دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم استفاده کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات درخواست شده برای ثبت نام در آزمون، در مرحله‌ی پایانی باید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم را انجام دهید و یک کد پیگیری از سامانه دریافت کرده و آن را تا زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم نزد خود نگهدارید.

📌 در صورتی که رمز عبور همگام را فراموش کردید باید به مدیر مدرسه اطلاع دهید.

برای کسب آگاهی بیشتر در مورد آزمون مدارس سمپاد اینجا کلیک کنید.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم

زمان برگزاری آزمون سمپاد برای ورود به مدارس تیزهوشان از پایه‌ی نهم به دهم معمولاً اواسط خردادماه هر سال است. زمان دقیق برگزاری این آزمون هر سال در دفترچه‌ی راهنمای آزمون درج می‌شود و پس از دریافت کارت ورود به جلسه تیزهوشان نهم به دهم نیز می‌توانید روز و ساعت آزمون را در کارت خود مشاهده کنید.

در صورتی که در کارت آزمون داوطلب اطلاعات غلطی درج شده باشد، از ورود داوطلب به جلسه‌ی آزمون جلوگیری خواهد شد. به همین خاطر باید اطلاعات ثبت نامی دانش آموز به درستی وارد شود. مرکز استعدادهای درخشان برای این منظور در زمان دریافت کارت ورود به آزمون، فرصت مجددی برای ویرایش اطلاعات دانش‌آموزان در اختیار آن‌ها قرار داده است.

آزمون مدارس سمپاد به صورت هماهنگ در کل کشور، در یک روز و یک ساعت مشخص برگزار می‌شود. سال گذشته، آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم در اواسط خرداد ماه برگزار شد. کارت ورود به جلسه‌ی آزمون نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون در پنل شخصی داوطلب قرار می‌گیرد.

📌 داوطلبان باید کارت ورود به جلسه‌ی آزمون تیزهوشان نهم به دهم را به صورت پرینت شده به همراه داشته باشند.

اگر درباره‌ی نحوه‌ی ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم دچار ابهام هستند، می‌توانید پرسش‌ خود را در بخش کامنت این مقاله مطرح کنید تا کارشناسان ما در کمتر از 24 ساعت پاسخ دهند.

زمان اعلام نتایج آزمون سمپاد نهم به دهم

نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم چند هفته پس از برگزاری آزمون در پنل داوطلب قرار می‌گیرد. داوطلبان برای ورود به سامانه‌ی تیزهوشان باید رمز عبور همگام و کد ملی خود را در سامانه وارد کنند تا بتوانند به پنل شخصی خود وارد شوند.

پس از ورود به سامانه‌ی استعدادهای درخشان، در صورت قبولی در آزمون و کسب امتیاز لازم، مدرسه‌ای که دانش‌آموز در آن پذیرفته شده در جدولی به نمایش درمی‌آید. در غیر اینصورت عبارت «عدم پذیرش» به همراه کارنامه برای داوطلبان نمایش داده می‌شود.

اگر دانش‌آموز به نتیجه‌ی کسب شده در آزمون اعتراضی داشته باشد، باید حداقل سه شرط قابل قبول برای ناراضی بودن از نتیجه آزمون ارائه دهد و اعتراض خود را در سایت تیزهوشان ثبت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی جزئیات نتایج آزمون تیزهوشان به مقاله‎‌ی زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم مراجعه کنید.

نتیجه گیری

ثبت نام برای شرکت در آزمون مدارس سمپاد از طریق سامانه‌ی azmoon.medu.ir انجام می‌شود، اما اطلاعیه‌های مرتبط با آزمون تیزهوشان در سامانه‌ی sampad.medu.ir قرار می‌گیرد.

با مطالعه‌ی دفترچه‌ی آزمون تیزهوشان نهم به دهم می‌توانید از زمان برگزاری آزمون نیز مطلع شوید. اعلام نتایج آزمون تیزهوشان معمولاً چند هفته پس از برگزاری آزمون در سامانه‌ی استعدادهای درخشان در قسمت پنل شخصی هر دانش‌آموز قرار می‌گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، روی هر کدام کلیک کنید.
ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم راه های قبولی در تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم
تیزهوشان نهم به دهم وسایل لازم برای شرکت در آزمون تیزهوشان
سایت تیزهوشان نهم به دهم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
شرایط ورود به مدارس تیزهوشان پایه دهم سهمیه های آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم
شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرایط نقل و انتقال پذیرفته شدگان مدارس تیزهوشان نهم به دهم
مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شهریه مدارس تیزهوشان تیزهوشان دهم
نمونه برگ ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم لیست مدارس پسرانه تیزهوشان نهم به دهم تهران
پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم لیست مدارس تیزهوشان دخترانه نهم به دهم تهران
ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

سوالات متداول

آدرس اینترنتی سامانه‌ی سمپاد چیست؟

سامانه‌ی سمپاد با آدرس اینترنتی sampad.medu.ir تنها برای اطلاع‌رسانی در مورد آزمون تیزهوشان به کمک داوطلبان می‌آید.

آزمون تیزهوشان نهم به دهم چه زمانی برگزار می‌شود؟

زمان دقیق برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم در دفترچه‌ی ثبت نام آزمون ذکر می‌شود. این آزمون معمولاً اواسط خردادماه هر سال برگزار می‌شود.

نتایج آزمون مدارس سمپاد چه زمانی منتشر می‌شود؟

نتایج آزمون مدارس سمپاد چند هفته پس از برگزاری آزمون در خردادماه در سامانه‌ی استعدادهای درخشان قرار می‌گیرد.

میانگین امتیاز 0 / 5. جمع امتیاز 0

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا