تیزهوشان نهم به دهم

تراز قبولی مدارس تیزهوشان نهم به دهم زنجان

دانش‌آموزان پایه‌ی نهمی که قصد ادامه‌ی تحصیل در مدارس تیزهوشان مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی دوم در استان زنجان را دارند، در صورتی که تراز لازم را در آزمون کسب کنند، می‌توانند به مدارس استعدادهای درخشان وارد شوند. به طور کلی مدارس تیزهوشان با داشتن امکانات رفاهی و آموزشی خاص، نسبت به مدارس عادی برتری داشته و متقاضیان زیادی دارند. اما تنها راه ورود به این مدارس، به‌ دست آوردن امتیاز لازم در آزمون استعداد درخشان است.

دانش‌آموزان اهل زنجان و حومه در صورت قبولی در آزمون استعدادهای درخشان مقطع نهم به دهم می‌توانند در مدارس تیزهوشان منتخب این استان که در شهرهای بزرگ مانند زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده قرار دارند، ادامه‌ تحصیل بدهند.

تراز قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم زنجان
تراز قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم زنجان

دانش‌آموزان متقاضی باید پس از مطالعه‌ی دفترچه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم با مراجعه به سامانه‌ی سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir برای تکمیل فرم ثبت‌نام اقدام کنند. در ادامه به تراز قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان دخترانه و پسرانه‌ی استان زنجان می‌پردازیم.

تراز قبولی مدارس تیزهوشان دخترانه نهم به دهم زنجان

پذیرش دانش‌آموزان در دو مقطع متوسطه‌ی اول و دوم مدارس تیزهوشان تنها با برگزاری آزمون انجام می‌شود و داوطلبین بر اساس تراز کسب شده در کارنامه‌ی آزمون رتبه‌بندی خواهند شد. در مدارس هر استان، تراز قبولی آزمون تیزهوشان متفاوت است، بنابراین اطلاع از تراز قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم زنجان، به دانش‌آموزان متقاضی این استان کمک می‌کند تا برای مطالعه‌ی خود برنامه‌ریزی کرده و در نهایت به هدف تعیین شده، برسند.

استان زنجان حداقل چهار مدرسه‌ی استعداد درخشان دخترانه در دوره‌ی دوم متوسطه دارد که ظرفیت پذیرش آن‌ها حدود 70 نفر است. در حال حاضر آخرین تراز قبولی در آزمون نهم به دهم 1401-1400 مدارس تیزهوشان دخترانه‌ی زنجان اعلام نشده است، بنابراین به محض انتشار اطلاعیه‌ای در این خصوص، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

تراز قبولی مدارس تیزهوشان پسرانه نهم به دهم زنجان

همانطور که ابتدای مقاله بیان شد، تنها ملاک برای ورود به مدارس سمپاد، کسب تراز مورد نظر و در نتیجه رتبه‌ی قابل قبول در آزمون است. در زنجان حداقل پنج مدرسه‌ی تیزهوشان پسرانه برای تحصیل در دوره‌ی دوم متوسطه وجود دارد که ظرفیت پذیرش این مدارس، حدود 80 دانش‌آموز است، بنابراین متقاضیان باید با مطالعه‌ی صحیح مطالب امتحانی، در آزمون استعدادهای درخشان نهم به دهم رتبه‌ی خوبی کسب کنند تا به مدارس استعداد درخشان زنجان راه یابند.

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند، با بررسی تراز قبولی مدارس تیزهوشان نهم به دهم، می‌توانند برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای مطالعه‌ی دروس خود داشته باشند.

در حال حاضر آخرین تراز قبولی در آزمون نهم به دهم 1401-1400 مدارس تیزهوشان پسران زنجان اعلام نشده است، بنابراین به محض انتشار اطلاعیه‌ای در این خصوص، این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

در صورتی که در مورد «تراز لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم در استان زنجان» سوالی داشتید، می‌توانید در کامنت این مقاله ثبت کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ بدهند.

نتیجه گیری

دانش‌آموزان برای ورود به مدارس استعداد درخشان در مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی دوم ابتدا باید دفترچه‌ی آزمون تیزهوشان نهم به دهم را مطالعه کنند و سپس از طریق سامانه‌ی استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir برای تکمیل فرم ثبت‌نام در سایت سمپاد اقدام کنند. دانش‌آموز متقاضی پس از شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان دهم باید برای اعلام نتایج آزمون منتظر بمانند.

در کارنامه‌ی آزمون نهم به دهم تیزهوشان دو نتیجه ثبت شده است، یکی رتبه و دیگری تراز. هر چه تراز کارنامه‌ی دانش‌آموز بیشتر باشد، یعنی متقاضی رتبه‌ی بهتری کسب کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، روی هر کدام کلیک کنید.
ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم راه های قبولی در تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم
تیزهوشان نهم به دهم وسایل لازم برای شرکت در آزمون تیزهوشان
سایت تیزهوشان نهم به دهم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
شرایط ورود به مدارس تیزهوشان پایه دهم سهمیه های آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم
شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرایط نقل و انتقال پذیرفته شدگان مدارس تیزهوشان نهم به دهم
مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شهریه مدارس تیزهوشان تیزهوشان دهم
نمونه برگ ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم لیست مدارس پسرانه تیزهوشان نهم به دهم تهران
پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم لیست مدارس تیزهوشان دخترانه نهم به دهم تهران
ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

سوالات متداول

در استان زنجان چند مدرسه‌ی تیزهوشان برای تحصیل در مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی دوم وجود دارد؟

در شهرهای مختلف استان زنجان از جمله خرمدره، خدابنده، ابهر و زنجان دست‌کم هفت مدرسه‌ی تیزهوشان در مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی دوم وجود دارد.

ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم از طریق چه سامانه‌ای انجام می‌شود؟

ثبت نام در آزمون استعدادهای درخشان از طریق سامانه‌ی سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

چرا تراز قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم در هر استان متفاوت است؟

تراز قبولی دانش‌آموزان در مدارس استعدادهای درخشان برای پایه نهم به دهم براساس تعداد و ظرفیت مدارس و سطح علمی دانش آموزان هر استان تعیین می‌شود. دقت کنید که این تراز هر سال تغییر می‌کند، بهتر است آخرین تراز قبولی دانش‌آموزان در سال گذشته در هر استان را بررسی کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا