تیزهوشان نهم به دهم

تراز قبولی مدارس تیزهوشان نهم به دهم گلستان

دانش‌آموزانی که قصد ادامه‌ی تحصیل در مدارس تیزهوشان گلستان را دارند، اگر تراز لازم را در آزمون کسب کنند، می‌توانند به این مدارس استعدادهای درخشان وارد شوند. مدارس تیزهوشان با داشتن امکانات رفاهی و آموزشی خاص نسبت به مدارس دیگر برتری داشته و متقاضیان زیادی دارد، اما تنها راه ورود به این مدارس، به‌ دست آوردن امتیاز لازم در آزمون استعداد درخشان است.

شهرهای مهم استان گلستان شامل گنبد کاووس، علی آباد کتول و بندر ترکمن است و دانش‌آموزان شهر گلستان و حومه در صورت قبولی در آزمون استعدادهای درخشان نهم به دهم می‌توانند در مدارس موجود در شهرهای نام برده، تحصیل کنند.

تراز قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم گلستان
تراز قبولی آزمون تیزهوشان نهم به دهم گلستان

دانش‌آموزان متقاضی باید پس از مطالعه‌ی دفترچه ثبت نام تیزهوشان دهم با مراجعه به سامانه‌ی سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir برای تکمیل فرم ثبت‌نام اقدام کنند. در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد تراز قبولی در آزمون مدارس تیزهوشان دخترانه و پسرانه‌ی گلستان می‌پردازیم.

تراز قبولی مدارس تیزهوشان دخترانه نهم به دهم گلستان

معیار پذیرش دانش‌آموزان در دو مقطع متوسطه‌ی اول و دوم مدارس تیزهوشان تنها برگزاری آزمون است و داوطلبین بر اساس تراز کسب شده در این آزمون رتبه‌بندی می‌شوند. در مدارس هر استان، تراز لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان متفاوت است، بنابراین اطلاع از تراز قبولی در مدارس دوره‌ی دوم متوسطه گلستان، که موضوع این مقاله است، به دانش‌آموزان متقاضی این استان کمک می‌کند تا برای مطالعه‌ی خود برنامه‌ریزی کنند و در نهایت به هدف خود برسند.

استان گلستان حداقل چهار مدرسه‌ی استعدادهای درخشان دخترانه در دوره‌ی دوم متوسطه دارد که ظرفیت پذیرش کلی این مدارس حدود 90 دانش‌آموز است. آخرین تراز قبولی در آزمون نهم به دهم  1401-1400 مدارس تیزهوشان دخترانه‌‌ی گلستان در جدول زیر فهرست شده‌ است:

نام استان نام مدرسه رشته آخرین تراز جنسیت
گلستان فرزانگان گرگان تجربی 38294 دختر
فرزانگان گرگان ریاضی 37846
فرزانگان بندر ترکمن تجربی 34684

تراز قبولی مدارس تیزهوشان پسرانه نهم به دهم گلستان

همانطور که پیشتر ذکر شد، تنها ملاک برای ورود به مدارس سمپاد، کسب تراز مورد نظر و در نتیجه رتبه‌ی قابل قبول در آزمون است. در گلستان حداقل سه مدرسه‌ی تیزهوشان پسرانه برای تحصیل در دوره‌ی دوم متوسطه وجود دارد که ظرفیت پذیرش این مدارس حدود 100 دانش آموز است، بنابراین داوطلبان باید با مطالعه‌ی عمیق مطالب در آزمون استعدادهای درخشان نهم به دهم رتبه‌ی خوبی کسب کنند تا به تنها مدرسه‌ی استعداد درخشان گلستان راه یابند.

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون تیزهوشان را دارند، با بررسی تراز قبولی مدارس تیزهوشان نهم به دهم، می‌توانند برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای مطالعه‌ی دروس خود داشته باشند.

در جدول ذیل نمونه‌‌هایی از آخرین تراز مورد نظر برای پذیرفته شدن در مدارس تیزهوشان پسرانه در مقطع متوسطه‌ی دوره‌ی دوم آمده است:

نام استان نام مدرسه رشته آخرین تراز جنسیت
گلستان شهید بهشتی گنبد کاووس تجربی 42448 پسر
شهید بهشتی گنبد کاووس ریاضی 20284
شهید بهشتی گرگان تجربی 44782
شهید بهشتی گرگان ریاضی 42584

 

در صورتی که در مورد مقاله‌ی «تراز قبولی دانش‌آموزان نهم به دهم گلستان در آزمون تیزهوشان» سوالی داشتید، می‌توانید پرسش خود را در کامنت این مقاله ثبت کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ بدهند.

نتیجه گیری

دانش‌آموزان برای ورود به مدارس سمپاد متوسطه‌ی دوره‌ی دوم ابتدا باید دفترچه‌ی آزمون تیزهوشان نهم به دهم را مطالعه کنند و سپس از طریق سامانه‌ی استعدادهای درخشان به نشانی azmoon.medu.ir برای تکمیل فرم ثبت‌نام در سایت اقدام کنند. دانش‌آموز متقاضی، پس از شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان باید منتظر اعلام نتایج آزمون شود.

در کارنامه‌ی آزمون نهم به دهم تیزهوشان دو نتیجه ثبت شده است، یکی رتبه و دیگری تراز. هر چه تراز کارنامه‌ی دانش‌آموز بیشتر باشد، یعنی متقاضی رتبه‌ی بهتری کسب کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، روی هر کدام کلیک کنید.
ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم راه های قبولی در تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس سمپاد نهم به دهم بهترین منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم
آزمون مدارس استعدادهای درخشان نهم به دهم سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم
تیزهوشان نهم به دهم وسایل لازم برای شرکت در آزمون تیزهوشان
سایت تیزهوشان نهم به دهم کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان نهم به دهم
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم
شرایط ورود به مدارس تیزهوشان پایه دهم سهمیه های آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم
شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرایط نقل و انتقال پذیرفته شدگان مدارس تیزهوشان نهم به دهم
مدارک ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم شهریه مدارس تیزهوشان تیزهوشان دهم
نمونه برگ ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم لیست مدارس پسرانه تیزهوشان نهم به دهم تهران
پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم لیست مدارس تیزهوشان دخترانه نهم به دهم تهران
ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

سوالات متداول

تراز دانش‌آموز در کارنامه‌ی آزمون استعدادهای درخشان نشان‌دهنده‌ی چیست؟

هر چه تراز یا نمره‌ی داوطلب در کارنامه‌ی آزمون سمپاد نهم به دهم بیشتر باشد، یعنی دانش‌آموز رتبه‌ی بهتری برای پذیرش در مدارس تیزهوشان کسب کرده است.

ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم از طریق چه سامانه‌ای انجام می‌شود؟

ثبت نام در آزمون استعدادهای درخشان از طریق سامانه‌ی سمپاد به نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

چرا تراز قبولی در آزمون تیزهوشان نهم به دهم در هر استان متفاوت است؟

تراز قبولی دانش‌آموزان در مدارس استعدادهای درخشان برای پایه نهم به دهم براساس امکانات رفاهی و آموزشی مدارس و سطح علمی دانش‌آموزان تعیین می‌شود. دقت کنید که تراز هر سال تغییر می‌کند، بهتر است آخرین تراز قبولی دانش آموزان در سال گذشته‌ی هر استان را بررسی کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 1

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام پسرم در تیزهوشان قبول شده و کارنامه قبولی پذیرش را دریافت نمودم چگونه کارنامه رتبه قبولی را دریافت کنم میخواهم بدونم چندمین نفر در استان شده خواهشمند است راهنمایی کنید

    1. سلام دوست عزیز، به شما تبریک میگم. سال گذشته کارنامه تیزهوشان پایه ششم به هفتم حدودا ۴ روز بعد از اعلام نتایج و کارنامه پایه نهم به دهم حدودا ۳ روز بعد از اعلام نتایج منتشر شد، اما امسال انتشار کارنامه تیزهوشان ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ همزمان با زمان اعلام نتایج تیزهوشان از طریق سایت پادا صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا