سوالات کنکور سال های گذشتهکنکور زبان خارجی

سوالات و پاسخنامه کنکور زبان های خارجی 1401 (+ دانلود)

داوطلبانی که قصد ثبت‌نام و شرکت در کنکور زبان‌های خارجی 1402 را دارند، می‌توانند با دانلود سوالات و پاسخنامه‌ کنکور زبان‌ های خارجی 1401، آگاهی لازم در رابطه با نحوه‌ی طراحی سوالات، تعداد سوالات کنکور زبان و زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه‌ی عمومی و اختصاصی این گروه را کسب کنند.

کنکور سراسری سال 1401 که نسبت به سال‌های گذشته با تغییراتی همراه بود، تیرماه برگزار شد. از تغییرات کنکور ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰ می‌توان به تغییر در دفترچه‌ها، زمان پاسخگویی به سوالات و تعداد سوالات کنکور اشاره کرد. در کنکور 1401 تاثیر سوابق تحصیلی نیز به صورت مثبت و به میزان 40 درصد اثرگذار بود. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط لازم، مشمول اعمال سوابق تحصیلی شدند.

سوالات و پاسخنامه کنکور زبان‌ های خارجی 1401
سوالات و پاسخنامه کنکور زبان‌ های خارجی 1401

به منظور تسهیل دسترسی داوطلبان، لینک دانلود دفترچه‌ی سوالات عمومی و اختصاصی کنکور زبان‌های خارجی داخل و خارج از کشور در سال 1401 در این مقاله قرار داده شده است.

تعداد و زمان پاسخگویی به سوالات کنکور زبان 1401

گروه آزمایشی زبان‌های خارجی دارای یک دفترچه‌ی سوال عمومی و یک دفترچه‌ی سوال اختصاصی است و هریک از دفترچه‌ها دارای پاسخنامه‌ی جداگانه هستند. دفترچه‌ی سوالات عمومی کنکور زبان شامل 4 ماده امتحانی زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی است. داوطلبان گروه آزمایشی زبان باید در مدت زمان 75 دقیقه به 100 سوال دفترچه عمومی پاسخ بدهند.

دفترچه‌ی سوالات اختصاصی کنکور زبان انگلیسی و زبان‌های آلمانی و فرانسه به صورت مجزا توزیع می‌شود. متقاضیان گروه آزمایشی زبان انگلیسی باید در مدت زمان 105 دقیقه به 70 سوال که شامل بخش واژگان، ریدینگ، گرامر و دستور زبان، کلوز تست و متن است، پاسخ دهند. دفترچه‌ی کنکور زبان آلمانی و فرانسه نیز شامل 70 سوال است و مدت زمان پاسخگویی به سوالات 105 دقیقه است.

اگر داوطلب شرکت در کنکور زبان‌های خارجی هستید، اطلاع از منابع کنکور زبان، رشته‌های بدون کنکور زبان ۱۴۰۱ و ضرایب کنکور زبان می‎‌تواند به شما کمک کند. همچنین اگر علاقمندید که بدانید رتبه‌‌ی برتر کنکور سراسری زبان در سال گذشته چه درصدهایی کسب کرده‌اند، می‌توانید در وبلاگ تراز از نمونه کارنامه‌های کنکور زبان پذیرفته شدگان سال‌های گذشته آگاه شوید.

گروه آزمایشی زبان‌های خارجی
تعداد سوال عمومی زمان پاسخ به سوالات عمومی تعداد سوال اختصاصی زمان پاسخ به سوالات اختصاصی تعداد داوطبان زمان برگزاری کنکور
100 سوال 75 دقیقه 70 سوال 105 دقیقه 194 هزار و 910 نفر (66 هزار و 937 زن و مابقی مرد) شنبه 11 تیر 1401

دانلود دفترچه سوالات کنکور زبان های خارجی 1401

توصیه می‌شود داوطلبان برای موفقیت بیشتر و آگاهی در رابطه با نحوه طراحی سوالات و نحوه مطالعه دروس، سوالات کنکوری سال‌های گذشته را دانلود و به دقت بررسی کنند. می‌توانید سوالات کنکور زبان سال‌های گذشته را اینجا بیابید: سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری زبان های خارجی 1400 و دانلود سوالات و پاسخنامه کنکور زبان خارجی ۹۹.

لینک دانلود سوالات کنکور سراسری زبان های خارجی 1401 / زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه
دانلود دفترچه‌ سوالات عمومی کنکور زبان های خارجی 1401

(برای دانلود دفترچه سوالات عمومی کنکور سراسری زبان 1401 بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه سوالات اختصاصی زبان انگلیسی کنکور زبان های خارجی 1401

(برای دانلود دفترچه سوالات اختصاصی زبان انگلیسی بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه اختصاصی زبان آلمانی و فرانسه کنکور زبان‌ های خارجی 1401
(برای دانلود دفترچه سوالات اختصاصی زبان آلمانی و فرانسه بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه فرهنگ و معارف اقلیت‌ های دینی و زبان های خارجی غیر انگلیسی کنکور زبان 1401
(برای دانلود دفترچه سوالات فرهنگ و معارف اقلیت‌های دینی و زبان‌های خارجی غیرانگلیسی بر روی لینک کلیک کنید.)
لینک دانلود اپلیکیشن رایگان هم‌درس
لینک دانلود اپلیکیشن رایگان هم‌درس

پاسخنامه کنکور زبان های خارجی 1401

داوطلبان برای ارزیابی و تحلیل سوالات آزمون می‌توانند پاسخنامه کنکور زبان‌های خارجی 1401 را دانلود و مشاهده کنند. داوطلبان با بررسی سوالات کنکور و تحلیل سوالات درست، نادرست و نزده می‌توانند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند. برنامه‌ریزی برای رفع نقاط ضعف به موفقیت بیشتر داوطلبان کمک زیادی می‌کند. پس از پاسخ به سوالات، با استفاده از پاسخنامه‌ی ارائه شده، عملکرد خود را به صورت دقیق ارزیابی کنید.

عنوان لینک دانلود پاسخنامه
گروه آزمایشی زبان / انگلیسی پاسخنامه کنکور زبان های خارجی 1401  (زبان انگلیسی)
گروه آزمایشی زبان / آلمانی پاسخنامه کنکور زبان های خارجی 1401  (زبان آلمانی)
گروه آزمایشی زبان / فرانسه پاسخنامه کنکور زبان های خارجی 1401 (زبان فرانسه)

اگر علاوه بر کنکور زبان‌های خارجی، در آزمون‌های سراسری دیگری نیز شرکت خواهید کرد، دفترچه‌ی سوالات و پاسخنامه‌های کلیدی آن‌ها را اینجا بیابید: سوالات و پاسخنامه کنکور تجربی 1401، سوالات و پاسخنامه کنکور انسانی 1401، سوالات و پاسخنامه کنکور ریاضی 1401، سوالات و پاسخنامه کنکور هنر 1401.

دانلود سوالات و پاسخنامه کنکور زبان خارج از کشور

داوطلبان می‌توانند علاوه بر بررسی سوالات و پاسخنامه‌ی کنکور زبان‌های خارجی 1401 در داخل کشور، سوالات عمومی و اختصاصی کنکور زبان خارج از کشور را نیز بررسی کنند. آگاهی از زمان، تعداد سوالات و نحوه‌ی طراحی سوالات بخش‌های مختلف (واژگان، گرامر، کلوز تست و …) به برنامه‌ریزی دقیق‌تر داوطلبان بسیار کمک خواهد کرد.

سوالات و پاسخنامه کنکور زبان‌های خارجی 1401 – خارج از کشور دفترچه سوالات عمومی کنکور زبان‌های خارجی (خارج از کشور)
دفترچه اختصاصی زبان انگلیسی کنکور زبان‌های خارجی (خارج از کشور)
دفترچه اختصاصی زبان‌های آلمانی و فرانسه کنکور زبان (خارج از کشور)
پاسخنامه‌ کنکور زبان‌های خارجی 1401 خارج از کشور (زبان انگلیسی)

پاسخنامه کنکور زبان‌های خارجی 1401 خارج از کشور (زبان آلمانی)

پاسخنامه کنکور زبان‌های خارجی 1401 خارج از کشور (زبان فرانسه)

جمع‌بندی

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور زبان‌های خارجی را دارند، برای برنامه ریزی بهتر، آشنایی با نحوه‌ی طراحی سوالات آزمون و شناخت نقط قوت و ضعف خود، می‌توانند سوالات کنکور سال‌های گذشته را ارزیابی و تحلیل کنند. بهره‌گیری از سوالات مختلف در سطوح گوناگون، روند حفظ مطالب درسی را در مغز، بهبود می‌بخشد. نمی‌توان نقش نمونه سوال در افزایش سطح یادگیری را نادیده گرفت. تراز با معرفی اپلیکیشن آموزشی هم‌درس شرایطی را فراهم کرده است که دانش‌آموزان سراسر کشور بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، به مجموعه‌ی بی‌نظیری از سوالات، همراه با پاسخنامه‌ی تشریحی، رفع اشکال هوشمند و دفتر برنامه‌ریزی دست پیدا کنند.

در این مقاله دفترچه‌ی سوالات و پاسخنامه‌ی کنکور زبان‌های خارجی سال 1401 برای بهره‌گیری داوطلبان شرکت در کنکور سراسری ارائه شده است. استفاده از این سوالات و شبیه‌سازی کنکور، می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند تا با سابقه‌ی ذهنی و آگاهی بالاتری در این آزمون سرنوشت‌ساز شرکت کنند.

سوالات متداول

مدت زمان پاسخگویی به سوالات اختصاصی کنکور زبان چگونه است؟

داوطلبان کنکور سراسری زبان های خارجی باید در مدت زمان 105 دقیقه به 70 سوال پاسخ دهند.

مواد امتحانی دفترچه سوالات عمومی کنکور زبان‌های خارجی چیست؟

مواد امتحانی دفترچه عمومی کنکور سراسری زبان‌های خارجی، شامل دروس زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی است.

دانلود سوالات تستی مناسب برای شرکت در کنکور زبان‌های خارجی 1402 از چه طریقی ممکن است؟

تراز با معرفی اپلیکیشن آموزشی هم‌درس شرایطی را فراهم کرده است که دانش‌آموزان سراسر کشور بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، به مجموعه‌ی بی‌نظیری از سوالات، همراه با پاسخنامه‌ی تشریحی، رفع اشکال هوشمند و دفتر برنامه‌ریزی دست پیدا کنند.

میانگین امتیاز 4.4 / 5. جمع امتیاز 5

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید ممنون میشم پاسخ بدید
  برای کنکور سال ۱۴۰۲ به بعد ، سوالات عمومی حذف شده؟؟
  یعنی فقطططط زبانه؟؟
  یا چیز های دیگه ایی هم هست؟؟

 2. سلام وقت بخیر ببخشید پاسخ تشریحی آزمون اختصاصی زبان فرانسه رو ندارین؟کجا میشه پیدا کرد ؟

  1. سلام و درود برای کنکور زبان انگلیسی با یه منبع جامع و کلی میشه مطالعه کرد و آیا یک منبع جامع و کلی کافیه یا باید برای هر بخش اون (درک مطلب، لغات، گرامر، کلوز تست) منبع تهیه کرد برای هر کدومش

   1. سلام دوست عزیز، در کنکورهای سراسری آشنایی با انواع منابع و سوالات متفاوت و متنوع نقش مهمی در کسب موفقیت دارند. اکتفا به یک منبع (هرچند جامع) معمولاً از سوی مشاورین تحصیلی توصیه نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا