انتخاب رشته نهم به دهم

راهنمای تکمیل فرم اولویت بندی

دانش آموزان پایه نهم در انتهای سال تحصیلی برای ورود به پایه دهم و انتخاب رشته باید فرایند هدایت تحصیلی را انجام دهند. این فرایند در سال‌های قبل از طریق سایت همگام انجام میشد اما به تازگی آموزش و پرورش سایت جدید برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی معرفی کرده ‌است، سامانه هدایت تحصیلی جدید با نام پادا به نشانی pada.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.
فرم هدایت تحصیلی با توجه به علایق، توانایی‌ها، وضعیت تحصیلی و… دانش آموز را راهنمایی می‌کند تا مناسب‌ترین رشته برای ادامه تحصیل را انتخاب کند. در ادامه نحوه تکمیل فرم اولویت بندی هدایت تحصیلی در سایت پادا را توضیح خواهیم داد.

راهنمای تکمیل فرم اولویت بندی
راهنمای تکمیل فرم اولویت بندی

تکمیل فرم اولویت بندی در همگام

هدایت تحصیلی برای عبور از پایه نهم به پایه دهم انجام می‌شود که شامل 7 فرم است که هر فرم هدایت تحصیلی باید توسط افراد مشخصی پر شود، برای مثال دانش آموز، والدین، معلمان، مشاور مدرسه فرم جداگانه‌ای دارند، تکمیل این فرم‌ها توسط این اشخاص به دانش آموز کمک می‌کند تا نسبت به مهارت‌ها و علایق خود بهترین انتخاب رشته را انجام دهد.
در سال‌های اخیر تکمیل فرم هدایت تحصیلی از طریق سایت همگام و به صورت مجازی انجام می‌گرفت و دانش آموز با وارد کردن کد ملی و رمز عبور می‌توانست فرم اولویت بندی هدایت تحصیلی را تکمیل نماید، اما براساس آخرین خبر منتشر شده توسط آموزش و پرورش انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم در سال 1400 از طریق سامانه پادا انجام می‌شود.

راهنمای تکمیل فرم اولویت بندی تحصیلی در پادا

با توجه به اینکه هدایت تحصیلی پایه نهم از سایت پادا انجام می‌گیرد، مدیران مدارس ابتدا باید دانش آموزان را در سامانه سیدا ثبت‌نام کنند و نام کاربری و رمز عبور هر یک از دانش آموزان را در اختیار آن‌ها قرار دهند. در ادامه مقاله فرم هدایت تحصیلی در سایت پادا را توضیح داده‌ایم.

برای آگاهی بیشتر از فرم هدایت تحصیلی می‌توانید به مقاله راهنمای تکمیل فرم هدایت تحصیلی مراجعه کنید.

راهنمای تکمیل هدایت تحصیلی(مرحله1)مرحله 1) ابتدا در مرورگر خود آدرس اینترنتی سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir را وارد می‌کنیم.

راهنمای تکمیل هدایت تحصیلی(مرحله1)

مرحله 2) پس از ورود به سامانه، در پنجره بار شده مشاهده کارنامه انتخاب می‌کنیم.

تکمیل فرم هدایت تحصیلی(مرحله2)
تکمیل فرم هدایت تحصیلی(مرحله2)

 

 

مرحله 3) در پایان اطلاعات خواسته شده سامانه را با دقت و به درستی وارد می‌کنیم و گزینه ورود کاربران را انتخاب خواهیم کرد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هدایت تحصیلی با ما همراه باشید.

تکمیل فرم هدایت تحصیلی(مرحله3)
تکمیل فرم هدایت تحصیلی(مرحله3)

فرم اولویت بندی

فرم شماره 7 یا همان اولویت ثبت‌نام، نشان دهنده این است که دانش آموز براساس رشته انتخابی و تکمیل ظرفیت اولیه و نهایی رشته، اولویت رشته انتخابی خود را از الف تا د مشخص می‌کند. در ادامه هر یک از اولویت ‌های هدایت تحصیلی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
سامانه مدیرت آموزش تراز به عنوان یک نرم افزار مدیریت آموزش، خدمات آموزشی مدارس را سریع‌تر می‌کند و همچنین مدرسه به رضایتمندی نسبتی از دانش آموزان، کادر آموزشی و مدرسه میرسد.
تراز امکانات فراوانی برای کاربران خود فراهم کرده است، یکی از امکانات متمایز تراز در مقابل سامانه‌های موجود بانک سوالات سطح بندی شده می‌باشد، به طوری که اگر دانش آموز سوالی اشتباه پاسخ دهد، سامانه با مطرح کردن سوالات متنوع در آن مبحث به صورت خودکار از دانش آموز رفع اشکال می‌کند، در نتیجه سطح علمی دانش آموزان افزایش خواهد داشت که منجر به انتخاب رشته متناسب با سطح علمی دانش آموزان می‌شود.
برای اطلاعات بیشتر از جدول اولویت بندی هدایت تحصیلی روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود نمونه فرم شماره 7 فرم اولویت بندی هدایت تحصیلی

برای مشاهده نمونه فرم‌های هدایت تحصیلی می‌توانید مقاله دانلود فرم های هدایت تحصیلی نهم را مطالعه کنید.

اولویت الف

اولویت الف براساس دانش آموزان ثبت‌نام شده و ظرفیت پذیرش در آن رشته مورد نظر می‌باشد، به طور کلی اولویت الف برای دانش آموزانی است که شرایط قابل قبول اعلام شده از طرف آموزش و پرورش را داشته باشند.

اولویت ب

این شرایط برای دانش آموزانی می‌باشد که شرایط لازم برای انتخاب رشته نهم مورد نظر را دارند و برای تکمیل ظرفیت رشته می‌توانند در آن ثبت‌نام کنند، اما دقت کنید که ثبت‌نام این گروه قبل از گروه‌های با اولویت بالا امکان پذیر نمی‌باشد.

اولویت ج و د

دانش آموزان پس از اتمام دوره ثبت‌نام در گروه‌های با اولویت بالاتر، در صورت وجود ظرفیت ثبت‌نام می‌توانند در رشته‌های اولویت ج و د ادامه تحصیل بدهند.

در سایت همگام پس از ورود به سامانه و انتخاب گزینه هدایت تحصیلی و سپس تکمیل فرم اولویت، شروع به انتخاب رشته بر اساس اولویت مورد نظر می‌کنیم، پس از چیدن تمام رشته‌ها، روی گزینه ذخیره چیدمان کلیک می‌کنیم.

سوالات متداول

آدرس سایت پادا چیست؟

سایت پادا به نشانی pada.medu.ir می‌باشد.

هدایت تحصیلی پایه نهم در چه سایتی انجام می‌شود؟

طبق اطلاعیه آموزش و پرورش هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم در سایت پادا انجام می‌شود.

هدایت تحصیلی دارای چند فرم است؟

طبق مطالب بیان شده در مقاله تعداد فرم‌های هدایت تحصیلی در سایت پادا 7 فرم می‌باشد.

میانگین امتیاز 5 / 5. جمع امتیاز 2

هنوز امتیازی ثبت نشده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا